• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски Counter Strike 1.6 мапи?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Nitrus

Intern
16 јуни 2018
1
3
Здраво момци и девојки,

Барам македонски Counter Strike 1.6 мапи што се играа по кафулиња на времето.
Конкретно барам една - Автокоманда, каде што беше реплициран "коцка" реонот од автокоманда во Скопје.
Не се сеќавам точно на името, дали беше fy, cs, de, awp итн. како се викаше, и не успеав да ја најдам нигде до сега.

Доколку некој ја има, и има други македонски мапи, ве молам споделете :)
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,875
4,104
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Damn ме врати во времето кога правеа Ramstore мапа за 1.6 :D
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,760
1,310
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Има 1.6 македонска?
Фрли наваму :)
 

greenline

Intern
19 мај 2012
121
28
Ни ја не успеав да ја најдам а сеќавам на неа ја имав играно порано по играчници.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,760
1,310
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Имам дома CS со звуци од к15, али цедињата се партали и неам ЦД ром да ги извадам ..
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,020
Мислења
854,721
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно