1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Блогови

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од SwIPE, 3 Јуни 2007.

 1. SwIPE

  SwIPE
  Intern

  346
  5
  29 Мај 2007
  Оваа тема ќе биде за објавување на интересни блогови, блогови кои ви оставиле добар впечаток - се разбира со македонска содржина, како и за објавување на ваши лични блогови (доколку ги имате се разбира).
   
 2. dani_janev

  dani_janev
  Intern

  280
  7
  19 Април 2007
 3. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  Не е готов а сакам да биде нешто како туторијали за веб дизајн(PHP,HTML)

  www.dimitar1995.blogspot.com
   
 4. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
 5. Napushenko

  Napushenko
  Intern

  5
  0
  10 Јуни 2007
 6. StenmarC

  StenmarC
  Intern

  716
  13
  16 Април 2007
  Најчесто одам на

  http://freefly.blog.com.mk
  http://mrw.blog.com.mk

  и некои други интересни. Уметнички блогови од типот на „Денес размислував за смислата на човековото постоење“ и блогови со некоја слика која нема веза со 2-3те збора шкрабнати ме нервираат и не ги читам...
   
 7. Locutus

  Locutus
  Intern

  40
  0
  18 Април 2007
  Мак Трек - Постои од август 2005 и има околу 150 статии за Стар Трек.

  Другиот мој блог, е онака, личен, ставам секакви ствари на него - Crapwerk. Сега го префрлам на Blogger.com, беше на Блогерај до пред некое време. На Crapwerk има листа на македонските блогови што ги следам.
   
 8. genius

  genius
  Gaining Experience

  360
  238
  6 ноември 2007
 9. Moscow_BoY

  Moscow_BoY
  Intern

  260
  4
  12 Јуни 2007
 10. nullx

  nullx
  Intern

  56
  0
  17 Мај 2007
 11. genius

  genius
  Gaining Experience

  360
  238
  6 ноември 2007
  ne go otvara toj blog:isplashen:
   
 12. PiZZaWeB

  PiZZaWeB
  Intern

  9
  0
  25 ноември 2007
 13. KoFa

  KoFa
  Intern

  39
  1
  29 Јануари 2008
 14. ^Predator

  ^Predator
  Intern

  293
  18
  12 Март 2008
  Најмногу впечаток ми има осатвено rozovzajak.blog.com.mk на Goldsmith. Блог за сите квази-филозофи. Редовно го читам, ептен е забеган.
   
 15. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  www.comander.blog.com.mk ова е мојот блог, планирам на него да си кажувам све што ми лежи...
   
 16. KoFa

  KoFa
  Intern

  39
  1
  29 Јануари 2008
 17. mac-ufs

  mac-ufs
  Intern

  611
  19
  23 Април 2008
  Машко
  Developer
 18. alexard

  alexard
  Intern

  14
  1
  25 ноември 2007
 19. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Interesni sodrzini kolega...:bravo:
   
 20. vordan

  vordan
  Intern

  87
  13
  7 Јуни 2008
  Мммм... не треба commander? (со две „м“?)
   
 21. kapsarovb

  kapsarovb
  Intern

  32
  2
  13 Август 2008
  http://kapsarovb.blog.com.mk/

  Samo slobodno ...
   
 22. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Треба, ама тоа му е заштитен знак на фирмата. ;)
   
 23. alexard

  alexard
  Intern

  14
  1
  25 ноември 2007
  Од денеска
  WWW.KUMANOVAC.COM

  Со добро познат ритам, 4-5 статии дневно.
  Куманово, Кумановци и вистината кумановска.
  Читајте, коментирајте, смејте се и учете кумановски!

  Голем поздрав!

  П.С. Секако активен е и www.kumanovac.blogspot.com кој како сака може да отвара.
   
 24. ajvar

  ajvar
  Intern

  295
  6
  19 Август 2008
 25. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Хахаха good one, respek :bravo:
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,151
 2. IT Boss
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,159
Вчитување...

Сподели

Вчитување...