• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонска кодна страна и Win Xp

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Дали може некој да ми помогне да го најдам „и со цртка“ во мак кодна поддршка во Times New Roman?
Го барав во карактер мап ама не го најдов.
 

Биа

Intern
24 ноември 2008
121
15
Dj_Travka зошто не ги гледаш датумите на постовите? :O
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно