• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


За сите фанови на македонската музика.....

Калиопи, Владо Јаневски, Влатко Стефановски, Гаро и браќата Тавитјан, Тамара, Соња Тарчуловска, Ламбе и Елена Ристевска, Каролина, Дарио, „Синтезис“, Гиш, Александра Пилева, Јован Јованов, заедно со композиторите Александар Митевски, Дарко Димитров, Роберт Билбиловски, Зоран Џорлев се обединија во проектот „Македонија засекогаш“.
Се работи за преработка на стари, изворни македонски песни во нови стилови, стилови кои се блиски до новите генерации.

Посетете ја страницата на Македонија засекогаш и преслушајте ги песните. Исто така песните се бесплатни за симнување.

Што да се каже освен едно големо БРАВО за проектов. Се надевам дека ќе има продолжение проектов. Имаме толку многу прекрасни стари македонски песни кои можат да се преработаат во посовремен стил.
:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
:bravo:
Navistina mi e milo za ovoj proekt. Bi bi mi bilo ushte pomilo koga bi bile pochesti vakvite proekti.
Edna e Makedonija. Se` za Makedonija.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
:lovemk:
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Едно големо браво за проектот супер промоција на македонската изворна музика. Ги слушнав песните имаат супер аражмани ама мене не ми се свигја како пеачите ги изведуваат едноставно се губат во нив. Тоа е мое мислење незнам за вас :)
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Зимото бев гледал еден етно фестивал, исто вака преработки на стари песни само што беше во живо. Е тоа беше стварно нешто, ја цел саат не мрднав од пред телевизорот :D Има некој идеја дали има нешто од тој фестивал на интернет?
 

Software

Gaining Experience
15 август 2007
533
286
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
Дали некој го има овој албум ми треба да го симнам бидејќи јас го имам со ептен слаб квалитет 62 kbps
 

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,824
1,926
Ради добрососедски односи и пријатлство, Македонија е укината сосе проектот на музичарите. Сите што го имаат албумот под итно да го преименуваат или избришат, или ќе бидат гонети од сМрдВР како терористи.
Во меѓувреме слушајте го азис...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,924
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно