1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Makedonija zasekogas

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од salt, 10 Јуни 2011.

 1. salt

  salt
  Intern

  36
  8
  21 Февруари 2011
  Пред некој ден сакав да си го сомнам ова цд од официјалниот сајт и:

  Прeдупредување- посетата на оваа веб страница може да го оштети вашиот компјутер!

  [​IMG]

  Pa i gogle ja davaat ztranava kako potencijalno opasna


  http://makedonijazasekogash.com.mk/


  Што е работава ???
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
 3. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Најверојатно странава содржи некои фајлови, скрипти кои се означени како потенцијално опасни за компјутерот. Дури и virustotal.com најде сомнителни работи н странава..Инфо подолу:

   
 4. salt

  salt
  Intern

  36
  8
  21 Февруари 2011
  и чаре ?!?

  A да не има ова нешто грчко масло, пошто глеам дека слични сајтови потенцијално опасни како оваа се и неколку турски....:ua:
   
 5. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Чаре, остај не влегувај воопшто на странава да не го инфицираш компјутерот со некоја тројанец или слично. А да и можно е да е грчко масло бидејки самото име е многу провокативно за грците Македонија Засекогаш :D
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,824
  4 Септември 2008
  Ја ќе влезам, тешко дека малвер постар од неколку дена ќе го помине IPS-от на Norton :))
   
 7. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Хехе, пробај ама да не биде после "Што ме тераше господ да влегувам тука" :D Никоја антивирусна програма не нуди 100% заштита, па ни Нортонот, посебно не за овие home made гадинки.. :)
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,824
  4 Септември 2008
  Се работи за low level инфекција, која е веќе неколку дена стара, а воедно експлоитот што беше во неа е веќе неактивен, го отворив и ништо не се случи, скенирав со Norton и 2 други он деманд скенери.
   
 9. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  И јас отворив, па ништо :)
   
 10. salt

  salt
  Intern

  36
  8
  21 Февруари 2011
  како и да е на некој ако му треба музиката за во колекција повелете
  Makedonija Zasekogash

  И така е бесплатна
   
Слични теми
 1. Legion
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  3,116
 2. ''TcM>>
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,295
 3. Audiofil
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  935
 4. Tikvar4e
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  3,372
 5. Synology MK
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  4,921
Вчитување...

Сподели

Вчитување...