• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MAK podrska vo Xp

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
..znaci koristam xp i so stiskanje na alt+shift mozam da menuvam pomegu mak i eng podrska, u word si raboti, ali u firefox neke so mak podrska. Vo control panel vo regional and language options i vo regional options i vo advance tabot mi e podeseno FYRO. Sto drugo treba da se podesi. Porano super mi rabotese i za u firefox, ali otkako go formatirav sea neke
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Treba da go stisnes prozorot na Firefox pa da smenis jazik. Toa se menuva posebno za sekoj prozor!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
da probaj dokolku ti saka vo windows mora da saka i vo firefox

edit on saka da pisuva vo firefox so mak podrska a ne da go smeni unicode
a za da go smenis unicode
idi na view character encoding pa unicode utf 8
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
Го решив проблемот...

Требало во control panel во regional and language options во languages табот, па details па key settings и тука да се намести комбинацијата од тастатура т.е left alt + shift. Незнам зашто ова по default не ми беше сетирано, изгледа дека имав инсталирано win black edition
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
aha epa takoj kazi
dobra rabota e black edition se vo edno jas go koristev vo edna firma za instalacija
mnogu e prosto i ne mora pokraj nego da si i da instaliras program po porgram
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,675
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно