• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мак - Анг Речник под Линукс

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vj_vip

Intern
17 април 2007
83
0
Дали некој од вејќе постоечките македонско - англиски речници може да се стартува и на Ubuntu?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,506
Мислења
845,647
Членови
29,303
Најнов член
DripOrDrown
На врв Дно