• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мајстор за поправка на полнач од MacBook Pro

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,192
1,669
Мислам дека е 2015 ќе проверам утре, прецвикан е кај магнетниот конектор за полнење. Ми треба мајстор или упатство како да го поправам јас.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,192
1,669
Не е во можност да го поправи Даниел, давајте други предлози :D
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,721
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Знаеш дека нема сервисирање кај епл, за среќа јас сум тука со спектакуларна понуда, цел лаптоп и два полначи! За цена, ќе се договориме, имбокс ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,034
Мислења
854,869
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно