• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мајнуван ETH во ETC wallet!?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zokixp

Intern
17 март 2018
16
2
Не знам дали некој имал слично искуство, но сакајќи повторно да го ставам во функција мајнерот кој го имам, несвесно го подесив Simple Mining да мајнува ETH во мојот постоечки ETC wallet. Исплатите ги гледам, но немам идеја како (и дали воопшто е можно) измајнуваната сума ETH да ја префрлам постоечки ETH wallet (исто така на Bittrex). Било каква сугестија е добредојдена.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,396
1,569
За жал единствено е да се молиш да ти помогнат друго решение нема.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

zokixp

Intern
17 март 2018
16
2
Пишав на Support денеска, па би требало да одговорат за 24 часа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,755
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно