• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Мајнинг Риг

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Enis-Phantom

Gaining Experience
18 ноември 2013
341
443
Небитно
Може ли проценка за следниот мајнинг риг составен од следните компоненти:
5 Графички карти:
3 карти XFX RX 580 4GB (XFX USA)
2 карти Asus Dual RX 580 4GB mining edition со еден DVI излез (DUAL-RX580-O4G|Graphics Cards|ASUS Global)
1 напојување CORSAIR RM1000i (RMi Series™ RM1000i — 1000 Watt 80 PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU)
1 Матична АSROCK FM2A78 Pro3+ (ASRock > FM2A78 Pro3+)
1 CPU AMD A6-5400k
1 RAM 4GB DDR3
1 USB Adata 32GB 3.0
Алуминиумска рамка
На симплемајнинг вади ~ 66 MH/s на Raven Coin
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
491
567
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Enis-Phantom

Gaining Experience
18 ноември 2013
341
443
Небитно
Се повлекува од продажба растурен е ригот останати уште
1 карта XFX Rx 580 4GB
цена 7000 ден
1 karta Asus Dual RX 580 4GB mining edition со еден DVI излез
цена 5000 ден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,094
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно