• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мајкрософт падна

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ова беше интересно, денес околу 14,45, сите сервиси и веб страници на Мајкрософт паднаа.

Немаше, МСН, Хотмалј, Live Search, дури и опцијата go.microsoft.com и Phishing филтерот на ИЕ не беа достапни.

Интересно е што за само 2 минути се се поврати.

Дали ова беше само потешкотии во конекцијата? Не верувам бидејќи сите други страни ги отвараше.

Мислења?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Нешто сериозно отишло надолу кај дата центарот, или пак можеби било рутински упдејт оти за Windows мора да се праи рестарт за да почне да се употребува некоја закрпа
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
За мајкрософт не знам бидејќи не проверив, но мене не ми отвараше и некои други страни кои се хостирани преку океанот. Мислам дека проблем бил некој интернационален линк.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Er..... Уплинкот на GloboTech канада е тотално зафркнат, добро кажа Laki Luciano, некој бекбоун е сјебан.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,358
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно