• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mail merge vo Exel

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goceiva

Intern
25 октомври 2009
48
14
Дали постои опција за Mail merge vo Excel како што постои во Word?
Имам еден формилар во ексел и сакам од друг документ во ексел да зема податоци и да го печати формуларот.
Формуларот е многу сложено форматиран и не може да се префрли во ворд.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,598
2,938
Само преку VBA.
Поедноставно и побрзо ќе е да го преработиш формуларот во ворд или некој друг програм и таму да го пополнуваш со податоците од екселот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,652
Мислења
822,452
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно