1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Маил апликација за андроид

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од gremlin, 14 Јули 2019.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,280
  1,720
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Дали користите некоја емаил апликација за андроид надвор од сток апликацијата? Може некој предлог за нешто поасално?
   
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  505
  350
  22 Март 2016
  Машко
  BlueMail

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  mdeni, Sharlovski и на gremlin им се допаѓа ова.
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Незнам која апликација ја мислиш за сток, ама Samsung Email ја користам скоро година ипол и не сум имал никаков проблем. Користам 3 мејла од различни домени. Од другиве да пробаш со Outlook или Blue Mail.
   
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,280
  1,720
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Користам Xiaomi телефон, како и да е ми треба препорака за нон-сток апликација како таа Blue Mail но и оваа и outlook се познати по тоа што не прават редовно апдејт, мене ми е многу битно апликацијата редовно да прави апдејт за нови емаил пораки.
   
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Имаш опции за секој акаунт посебно на колку време да ги синхронизира. Кај мене е наместено на "push", односно real time синхронизација. Оваа опција ја немаат сите домени и апликации.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  gmail?
   
  mviktors, FLEGMA, DonFrozex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,323
  1,109
  26 Април 2013
  Машко
  Mail.ru?

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 8. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
 9. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  140
  180
  5 Април 2011
  Машко
  Gmail користам многу години, до сега сум немал никаков проблем со ништо, и пораките се инстант. Немам чепкано во сетингс.
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,130
  611
  12 Април 2017
  Машко
  Bluemail и мислам дека е една од најдобрите апликации за меил..
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,279
  8,692
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 12. petkotrajko

  petkotrajko
  Intern

  66
  44
  16 Јуни 2017
  AquaMail...
  ја користам, и доста е интересна.
  Има многу голем број на подесувања што ти се на располагање, дури и премногу конфигурабилна е (во споредба со други нон-сток е-маил клиенти).
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lumixoid

  lumixoid
  Gaining Experience

  123
  136
  22 Септември 2008
 14. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  Outlook користам одкоа го скинаа Inbox. Вака океј ми е, имам 3-4 мејла наместено, works fine for me.
   
 15. dojcin2

  dojcin2
  Intern

  5
  4
  13 Април 2010
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  235
  53
  7 Јули 2012
  Машко
  Други што сум пробал имаа проблеми со апдејт на емајли,овде е се ок задоволен сум Email - Mail Mailbox.
   

Сподели

Вчитување...