1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Magsafe 1 компатибилен полнач?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од dangthe, 11 Февруари 2019.

 1. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,093
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Здраво,

  Дали може кај нас да се најде Magsafe 1 компатибилен полнач? Стариов е веќе неупотреблив, а лаптопот е премногу стар за да инвестирам во оригинален.

  [​IMG]
   
 2. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  686
  911
  6 Декември 2012
  Машко
  Провери по огласи?

  Што лаптоп имаш?
   
 3. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,093
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Macbook Pro mid 2010, 15" unibody, не сум проверил по огласи
   
 4. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,093
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Го најдов огласов, утре ќе купам па ќе споделам искуство за во иднина некој ако бара
   
  На aleksuperior му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  686
  911
  6 Декември 2012
  Машко
  Ако можеш стави слики и напиши како ќе биде, дали воопшто се оригинал по тие цени.
   
 6. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,093
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Нема шанси да се оригинал за таа цена, евентуално да се користени. Иако читам дека и заменски адаптери си работат најнормално, видов дури еден на Амазон за 20ина долари и доживотна гаранција
   
  На aleksuperior му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...