1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Магнетен Линк - Примена и Недостатоци

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од [email protected], 3 Август 2011.

 1. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Здраво на сите...Баш пред некое време барав на нет за што служи и како функционира овој линк, но најдов само неколку теми на нет за што се користи. Па сакам од вас да ми кажете каква предност има овој линк за разлика од класичното спуштање на торент и активирање о торент клиент.
   

Сподели

Вчитување...