1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Магента буџет

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од AleksandarCaki, 21 Јануари 2020.

 1. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  597
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Здраво, имам буџет од Магента од 32.000 денари. Сакам некако да го уновчам бидејки не ми треба телефон. Дали некој е заинтересиран нешто да земе преку мене до таа цена, а соодветно на тоа би го ценел уредот 15% поефтин. Што значи, зимате нешто до 32.000, а ми давате 27.000.

  П.С. Треба да ја гледате цената во полето "Само уред".

  Поздрав,
  Александар
  071 981 976
   
  На dejan_str, Ragnar, bicikle и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  597
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Мала корекција. Уредот што ќе го земете го ценам 20% поефтино односно, ако чини 32.000, вие треба да ми дадете 25.600.
   
  На Banjifiko и psyside им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,027
  26,737
  4 Септември 2008
 4. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  597
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  6300 денари буџет на располагање, ги продавам за 5000 (20% пониско). На пример ако некои слушалки се 9000 со магента 1, јас одбивам 6300 (према вас 5000)денари, и остануваат уште 2700 да се платат. Може да секупи само еден уред. Заинтересирани во пп.
   

Сподели

Вчитување...