1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mag 241cr

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од dejan_str, 14 Декември 2019.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,093
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  Менувам msi optix mag241cr 144hrz 1080p 1ms frer sync заоблен монитор so VA panel i sirok gamut od 115% sRGB i 98% DCI купен od anhoch 16k но моментална цена е 13900k и РГБ позадунско осветлување . Г
  о менувам за za 2k 60 херцен ips monitor. Зависно од цената 2k monitoror ke биде со моја или ваша доплата или глава за глава Раbоти и на g sync. Мониторот нема никаква грепка и слично, практично е нов.
  Monitorot e kupen pred 2 meseci taka da ima preostanata garancija od skoro 2 god
  Anhoch PC Market Online - Monitor 24" MSI MAG241CR LED Gaming 1ms, 144Hz, USBx3, HDMIx2, DP, Curved, RGB, Hight Adjusment
  Ps temava treba da se prefrli vo oglasi prodavam pa se izvinuvam.
   
  Последна промена: 14 Декември 2019
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,672
  26,285
  4 Септември 2008
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,093
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  Не те разбирам? Јас искрено го менувам пошти играм war tunder игра со тенкови, авиони и тн и тука ми треба резолуција за да можам да имам поголем преглед пред себе. На 1080п стално прв ме нсоѓаат :(
  За каков очобол викаш? Имаш проблем со 144хрз или?
   
  Последна промена: 14 Декември 2019
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  И јас не го разбирав ама мислам дека алудира на тоа што имаш премногу бројки во постот, користиш пола латиница пола кирилица у иста реченица... и ова ти е врв, во ист збор
  :D
   
  Draynor, olikomerc, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,093
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  А да. Пушував пред спиење па сватив дека латиница сум пишал па претварав во кирилица и направив попара од постот. :) да отворам нов во соидветна секција пошто и тоа го утнав? Стареам лугее :)
   
 6. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,705
  2,309
  14 Декември 2010
  Машко
  Ај додека е темава во Графички итн. па не идам офтопик, бидејќи и 1080p и 1440p се 16:9 однос, нема field of view - прегледот да биде ист? т.е. не е да речеме 21:9 па ако вистински го поддржува тој размер да имаш повеќе простор од страна.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,672
  26,285
  4 Септември 2008
  Коментарот беше за тоа што каша попара ти беше постот, иначе ме знаеш мене, строго 4K60 IPS - HDR :D
   
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,093
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  Поголем простор се гледа во 2к резилуција. Незнам како да ти опшишам но едно 30% поширок видик имам со 2к во таа игра. Валда како упскејлинг нешто
   
 9. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,093
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  Дај избришетеја темава си отвотив нова во сектор продавам.
   
 10. crash

  crash
  Gaining Experience

  82
  137
  6 Декември 2013
  Машко
  Пиши ти дека си нуб, а не дека ти е лош мониторот.
  Шала на страна, конкретно за играта:
  Screen resolution and FOV :: War Thunder General Discussions
   
 11. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,093
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  Ја играм и на 1080 и на 1440п и објекти далеку што не се гледаат на 1080п се гледаат на 2к. Има опција за фов во играта и за оптимално играње треба 2к барем мене ми треба.
   
Слични теми
 1. dejan_str

  Продадено MSI mag 241cr monitor

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  564
Вчитување...

Сподели

Вчитување...