Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Made in Macedonia хардвер: Капачиња со македонски букви за механичка тастатура

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
237
765
www.IT.mk
Група од повеќе ентузијасти секојдневно на Discord работи на првите македонски капачиња за механички тастатури. Кај сите е присутна желбата да се направат македонски капачиња, а конечно благодарение на шведски ентузијасти успеаја да дојдат до контакт со кинеска фабрика која може да ги изработи капачињата и во поширок продукциски аспект…. што технички ова би го направило продуктот: Designed in Macedonia, assembled in China наместо Made in Macedonia, но тоа и не е толку важно во денешнава глобализација. :). :)

wlesvSO-3gqw0ggjtb6els2emzlz40.png


За предизвиците, потешкотиите за дизајнирање и изработка на капачиња од Македонија зборувавме со chevy (Андреј), @fuzzjaw (Андреј) и osum (Христијан) …

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.850
Мислења
970.142
Членови
35.209
Огласи
2.835
Најнов член
TamaraR
На врв Дно