• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Macromedia Dreamweaver

Статус
Затворена за нови мислења.

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Не е баш Macromedia веќе туку повеќе Adobe може да се рече ама нема врска истото е, инаку програмов е закон јас го користам и има многу добри опции што ги нема во ниеден друг. Дефинитивно е најдобар за веб дизајн му нема кон************************енција. Сега ќе видиме шо ќе биде со Microsoft Expression Web...

П.С. Има некој проблем со постов :D
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Macromedia Dreamweaver е навистина еден добар програм за креативни луѓе.

Навидум прост, но навистина опширен....

Microsoft нема во брзо време да развие ништо вакво... Adobe ќе си го задржи угледот за креативни програми, дури започнува и со многу разни проекти кои ќе бидат навистина добри кога ќе бидат финализирани.

П.С. Не верувам дека има проблеми со постот, туку на форумот има наместено цензура за зборови кои не се за на форумот.
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Ах да ама што ако зборот кој не се покажува се содржи во друг збор?
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
sum go koristel dreamweaverot epten, i da za pochetnici sto ne se bas dobri poznavachi na html tagovi i css opcii e super, pa i za experti e super...
samo imam edna zabeleshka: NE MI SE SVIGJAAT KODOVITE...prai premnogu junk momenti i ako nekoj go vidi kodot na web napraven vo dreamweaver ke se izgubi...:S

jas do den denes postuem plain text editor kako TextPad ;)

just my 2 cents:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Definitivno e super i za pocetnici i za profesionalci.I jas se slozuvam deka kodovite ne se bas naj naj koga prv pat go vidov mislev deka nesto ja sum zeznal.Inace e zakon a so kodovite mislam deka deka bi trebalo malku da porabotat
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Јас како почетник немам што да се жалам за програмата, на почеток малку се загубив со див таговите, ама сега е у реду, а кодот го користам само у итни случаи. И имам забележано проблем при копирање на текст кој е пишуван со мак. подршка, го дава со прашалници, мора да го препишуваш, и тогаш се забележува дека у кодо тексто се запишува со некои знаци
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Јас како почетник немам што да се жалам за програмата, на почеток малку се загубив со див таговите, ама сега е у реду, а кодот го користам само у итни случаи. И имам забележано проблем при копирање на текст кој е пишуван со мак. подршка, го дава со прашалници, мора да го препишуваш, и тогаш се забележува дека у кодо тексто се запишува со некои знаци
Промени го енкодингот на документот и ќе биде се во ред.
 

Игорче

Intern
12 април 2007
3
1
Ej, а Whatever happened to Macromedia Homesite +? Мене ептен ми се допаѓаше тој програм уште пред да го купи Макромедија, па и Макромедија да ја куби Адоуби...Во секој случај поштовање до сите олд скул кодери. http://it.com.mk/forum/images/smilies/tongue.gif
:p
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
sum go koristel dreamweaverot epten, i da za pochetnici sto ne se bas dobri poznavachi na html tagovi i css opcii e super, pa i za experti e super...
samo imam edna zabeleshka: NE MI SE SVIGJAAT KODOVITE...prai premnogu junk momenti i ako nekoj go vidi kodot na web napraven vo dreamweaver ke se izgubi...:S

jas do den denes postuem plain text editor kako TextPad ;)

just my 2 cents:D
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
dreamweaver e mnogu dobro programce.rabotev nekoe vreme vo skolo, i sega gi rabotam drugite app. na macromedia(flash posebno i fireworks) taka da koga se podusovrsish na se, dobivas mnogu mokjen sovtver za web design. definitivno ti se potrebni i drugi app. za da zivleces maksimun od Dreamweaver.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Jas mislam deka i Dreamweaver i Homesite se super. A so e so Microsoft so probuva nesto mislam deka e samo pokusaj da zaraboti poveke pari kako sto ima i porano napraveno bez razlika kakov e programot. Ostanuva da vidime mozi gresam.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Ако, конкуренцијата е добра. Така се добиваат најдобрите резултати
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
Definitivno Dreamweaver e zakon za web. A sega i CS3 paketot ke bide najjak komplet dosega izdaden od adobe. Ako ima nekoj dobar torrent za Dreamweaver CS3 neka spodeli, posto ja se zaebav so eden, simnav 280MB i sega ne funkcionira.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Ova se linkovi postirani na eden forum...
bi trebalo da raboti...Код:
[URL]http://rapidshare.com/files/27266983/Adobe_Dreamweaver_CS3.part1.rar[/URL] 
[URL]http://rapidshare.com/files/27267218/Adobe_Dreamweaver_CS3.part2.rar[/URL] 
[URL]http://rapidshare.com/files/27267212/Adobe_Dreamweaver_CS3.part3.rar[/URL] 
[URL]http://rapidshare.com/files/27267167/Adobe_Dreamweaver_CS3.part4.rar[/URL]
 
D

DimitarMK

Гостин
Ova se linkovi postirani na eden forum...
bi trebalo da raboti...Код:
[URL]http://rapidshare.com/files/27266983/Adobe_Dreamweaver_CS3.part1.rar[/URL] 
[URL]http://rapidshare.com/files/27267218/Adobe_Dreamweaver_CS3.part2.rar[/URL] 
[URL]http://rapidshare.com/files/27267212/Adobe_Dreamweaver_CS3.part3.rar[/URL] 
[URL]http://rapidshare.com/files/27267167/Adobe_Dreamweaver_CS3.part4.rar[/URL]
Ejj,fala mi trebaat..za vista samo ovie ke rabotat...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,080
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно