1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mackie CR4BT - 4" Multimedia Monitors with Bluetooth

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од Gjurc1n0t, 5 Јуни 2020.

 1. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
  Прво прашање ми е дали некој има исти или слични користено и што би можел како ревју да каже.
  Второто прашање ми е дали има представник или каде би можел да ги најдам кај нас?

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  142
  101
  25 Март 2017
  Машко
  Ги имаше во Skymusic едно време, таму да прашаш
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Partners – Vision
   
  На Gjurc1n0t и MadBuldog им се допаѓа ова.
 4. MadBuldog

  MadBuldog
  Gaining Experience

  50
  120
  22 Јуни 2008
  Машко
  Минатата недела прашував во ВИСИОН, нивните цени се следните:

  - MACKIE CR4 - cena 149 EUR/ par
  - Mackie CR4BT - cena 179 EUR/ par
  - Mackie CR5BT - cena 229 EUR/ par
   
  На Gjurc1n0t и TheMarshal им се допаѓа ова.
 5. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  760
  1,217
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ако имаш начин некој да ти донесе од странство, иди со JBL LS 305 MK II. Каде каде се подобри за тој буџет.

  А ако сакаш да стримаш, ќе додадеш Chromecast Audio на сетапот и тоа е тоа.

  Инаку на цените што ти ги пиша @MadBuldog сигурно ќе добиеш 10% попуст, ако се работи за производи што Vision ги има на лагер.
   
  На Gjurc1n0t и MadBuldog им се допаѓа ова.
 6. MadBuldog

  MadBuldog
  Gaining Experience

  50
  120
  22 Јуни 2008
  Машко
  Минатиот четврток исто така се информирав и за цените на JBL 305P MKII од AVC еве што ми одговорија:
  "Zdravo,
  Prodazanata cena na JBL 305P MKII, e 144evra + DDV po parce.
  So popust mozeme da vi go ponudime 135evra + DDV po parce."

  Сеуште чекам одговор од Болин за пар активни звучници Klipsh, ако нема одговор мислам од понеделник да земам еден пар JBL 305P MKII.
   
  На damil, Gjurc1n0t, mviktors и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,116
  1,385
  5 Септември 2008
  Машко
  Јас имам Mackie CR3, супер звучки се, само и двете серии имаат проблем со свичот на активниот звучник што одлучува кој звучник е лев / десен. Лесно се средува, кородита металниот контакт и треба да се исчисти.
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. reborn
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  612
 2. Avid
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  3,898
 3. FiC DoGG
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  3,490
 4. Gjurc1n0t
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,500
 5. c0mrade
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  995
Вчитување...

Сподели

Вчитување...