Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)‎ SPACE GRAY/1.2GHZ/8GB/512GB

Статус
Затворена за нови мислења.

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
130
125
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
vladealfagv додаде нов оглас:

MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)‎ SPACE GRAY/1.2GHZ/8GB/512GB - 450 €

Се продава MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016) [Првиот MacBook со ретина дисплеј и USB C полнач] , погоден за канцелариско работење и истиот е користен за такви потреби.
Перфектно сочуван и од првиот ден користен во нормални услови и со заштитни пластики.

Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог:

Processor​

 • 1.2GHz
  1.2GHz dual-core Intel Core m5 processor (Turbo Boost up to 2.7GHz) with 4MB L3 cache

Memory​

...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.824
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно