• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MacBook Pro

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gjurc1n0t

Gaining Experience
17 април 2019
55
148
www.instagram.com
MacBook Pro
Processor 2,4 GHz Dual-Core Intel Core i5
Memory 16 GB 1600 MHz DDR3
SSD 128 GB

macOS Big Sur
Version 11.2.3

Цена 550 €
п.с.: може и во крипто (BTC, ETH, BNB или USDT)
п.п.с.: Ако си од Скопје го носам до дома IMG_20210502_141155.jpeg IMG_20210502_141244.jpeg IMG_20210502_141329.jpeg IMG_20210502_141603.jpeg IMG_20210502_141707.jpeg IMG_20210502_141805.jpeg

Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,711
1,046
Погледнете го атачментот 104063
Мислењето е автоматски споено:

@Enquito Ako sakash go imash utre formatiran pred vrata ;););)
Не знам колку е паметно 2 јадрен Интел и5 процесор денес, прашање е кога ќе ја скине подршката Аппле. Инаку како комплетен пакет е топ, подобар од многу нови лаптопи, лаптоп од 2013 ги гази сите ентри левел лаптопи денес. Со среќа во продажбата, се надевам ќе си најде нов дом лаптопот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно