Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)

Статус
Затворена за нови мислења.

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Nem_Akata додаде нов оглас:

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) - Проценка

Станува конкретно за оваа конфигурација:

На овој модел може да се надогради SSD м2, али рамот е на матичната. Батеријата не работи и е подуена, треба да се смени - така да или за делови ако го зимате, или 100€ од iFixit EU китов - али имајте на предвид дека...

Видете го целиот оглас...
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
шо големина на М.2 поддржува дали знајш? 2280?

Не сум сигурен баш на што мислиш, не сум упатен за m2 до толку, само знам дека требаше адапторче да земам вакво:

Е сега, адаптерот го купив и не го ни отворив, и некаде низ собава ми е, го имам изгубено - не можам да гарантирам дека ќе го најдам, затоа не ни пишав ништо за него.

Ако е нешто друго во прашање, пробај да побараш со потенцирање дека е А1502 модел на MacBook Pro, за да видиш што и како.
Мислењето е автоматски споено:

Едит: Читам сеа за адаптерчево и вака вика: This adapter supports 2280... така што ќе ти треба ова за 2280. Ќе видам да го најдам, али не гарантирам затоа што е мало ептен, и хаос ми е малку во соба. У краен случај, 6-7 долари е на eBay.
 
Последна промена:

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Bump, смеам ваљда? Стаив цена 200EU, ако не се продаде тука за некој ден, ќе иде на огласнициве.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.964
10.455
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XTX 24GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Bump, смеам ваљда? Стаив цена 200EU, ако не се продаде тука за некој ден, ќе иде на огласнициве.

Јас за дисплејот сум заинтересиран, ако го даваш одделно, па некој друг гледам сакал хард диск и сл. Имам ист таков лаптоп со скршен дисплеј па да се обидам да го заменам.
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Јас за дисплејот сум заинтересиран, ако го даваш одделно, па некој друг гледам сакал хард диск и сл. Имам ист таков лаптоп со скршен дисплеј па да се обидам да го заменам.
Не, ама можеш да си го земеш и после прави му што сакаш

Отприлика толку идат екраните за овој модел, така што нема да изгубиш многу.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.500
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно