Macbook Pro disabled/icloud

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од рекс, 14 Август 2017.

 1. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  дали некој може да ја објасни постапката за отстранување на icloud , или некој шо може да го среди ова ,неможам да влезам во recovery mode
  [​IMG]
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,112
  1,031
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,407
  5,576
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  И Стив Џобс е заклучен на cloud :D
   
  NERD., borcep, fuzzjaw и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  5,738
  5,021
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па внеси му точен пасворд!
   
  На Oktar и Pulse им се допаѓа ова.
 6. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  Не знам , таков е земен заклучен , ако знае некој со icloud нека пише
   
 7. krema

  krema
  Professor

  5,738
  5,021
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да не е краден?
   
  На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,112
  1,031
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
 10. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  123
  122
  1 Јануари 2016
  Машко
  Баш пред некој ден читав на некој од огласите дали пазар3 или реклама5 . И тоа баш за отклучување на макбоок и мислам дека имаше и цена 20 до 50 еур нешто така
   
  На рекс му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  123
  122
  1 Јануари 2016
  Машко
 12. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Која година е ?

  За колку го продаваш да го купам ?
   
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,818
  2,314
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ако го продаваш пиши цена и точен модел?
   
 14. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
 15. vladealfagv

  vladealfagv
  Gaining Experience

  107
  92
  31 Јануари 2016
  Машко
  Apple Certified Mac Technician at iSTYLE Macedonia
  Steam:
  vladealfagv
  Донеси го во iSTYLE со оргинал фактура од каде е купен и за 48 часа ќе се отстрани. Контактирај ме за детали во DM.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На рекс му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели