• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено MacBook Pro 16" 2019

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,157
1,008
2,6 GHz 6-јадрен Intel Core i7 процесор 9. генерација
Turbo Boost до 4,5 GHz
AMD Radeon Pro 5300M со 4GB GDDPR6 меморија
16 GB 2666 MHz DDR4 RAM меморија
SSD Меморија 512 GB
Retina екран со True Tone технологија
Touch Bar и Touch ID
Четири Thunderbolt 3 влезови

Нов, сеуште неотворен, со НЕАКТИВИРАНА 1 година интернационална гаранција. Станува збор за EU модел.

145000 MKD / 2355 ЕУР
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,597
Мислења
821,486
Членови
28,250
Најнов член
Tomaz
На врв Дно