• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Macbook Pro 13-inch late 2016: i5 6gen, 8GB RAM, 256GB NVMe, Retina 13.3"

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Се продава безпрекорно сочуван Macbook Pro 13-inch 2016 со следниве спецификации:

CPU: Intel Core i5-6360U
GPU: Intel Iris Graphics 540
RAM: 8GB DDR3L 1866MHz
SSD: 256GB PCIe
Display: 13.3" 2560 X 1600 Retina
Батеријата е нова оригинална OEM, не е заменска и заменета во овластен сервис во кампања на Apple.

196797175_157955429693280_7228932819083209652_n.jpg 197140089_157955399693283_7383277172066106591_n.jpg 198104318_157955413026615_8442967683547632891_n.jpg

Цена: 850 евра фиксна.
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
830
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,172
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно