• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MacBook Pro 13" 2018

 • Ја почнал/а темата
 • #1

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,203
1,049
MacBook Pro (13-inch, 2018, Four Thunderbolt 3 Ports)

2.3 GHz Quad-Core Intel Core i5
16 GB 2133 MHz LPDDR3
Intel Iris Plus Graphics 655 1536 MB
256GB Flash Storage


Во одлична состојба.

1300 EUR - 79500 Денари


Cycle count: 96
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,203
1,049
Корекција на цена: 1200 EUR
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
856,681
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно