1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка MacBook Pro, 13", 2017

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DonFrozex, 27 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  936
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Гледајки неколку теми за продажба и проценка на лаптопи периодов низ форумов, ме интересира ваше мислење колку вреди Мекиов.

  Лаптопов е купен во Септември 2017-та, од iStyle.
  Зачуван е коска, без никакви физички или софтверски оштетувања.
  Следи со оригинален полнач, кутија, све то...

  250GB

  [​IMG]

  [​IMG]


  Ако има некои информации што сум ги испуштил - подсетете ме.
   
  На Filip95 и Oktar им се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,192
  1,838
  13 Јануари 2014
  Машко
  Мислам дека Battery cycle count е прилично важно, фино би било да се спомне.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  936
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Ете, сум заборавил нешто. Фала.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 28 Јули 2019
 4. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  936
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  заборавив да напоменам, батеријата е сменета пред неколку месеци како дел од некоја Recall програма директно од Apple, hence толку малку полнења...
   
 5. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  170
  138
  8 oктомври 2016
  Не сум многу по јаболката ама моја проценка би била 90 илјади денари.

  Sent from my Redmi
   
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,140
  1,137
  2 Март 2011
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,039
  564
  5 Јуни 2007
  Машко
  Овие 2 лаптопи воопшто не се слични :D

  Цената за Air-от не е реална. 800 евра за 2015 модел.
   
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,140
  1,137
  2 Март 2011
  Машко
  Кои два?
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,039
  564
  5 Јуни 2007
  Машко
  Направив едит на постот погоре ^^, Инаку мислев на про-то што ти го линкуваше од iStyle и дечково што го продава.
   
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,140
  1,137
  2 Март 2011
  Машко
  Pro-то треба да е скоро идентично.

  Air-oт е 2017, (нов 90к), пуштен онака за споредба, што има на пазар.
   
 11. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  436
  1,305
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Последна промена: 30 Јули 2019
  На Speedster и dr.doom им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dace23432
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,853
 2. bLaCk AnArChY
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  958
 3. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,025
 4. sp1on

  Продадено MacBook Pro 13/Mid 2012

  sp1on, 6 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  932
Вчитување...

Сподели

Вчитување...