Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Macbook Air Retina 2018 13”

Статус
Затворена за нови мислења.

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
200
157
AfterMaxify додаде нов оглас:

Macbook Air Retina 2018 13” - 700 €

aa593638-910d-40ba-9412-30bfa87d9396.jpg

Се продава Macbook Air Retina 2018 - 13”

Конфигурација Intel i5 - 8гб РАМ - UHD 617 графика. 128GB SSD

Лаптопот е супер сочуван, користен само за работа, го добивате комплет со Magic Mouse и Dongle USB / HDMI Port.

700 EUR...

Видете го целиот оглас...
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.423
9.353
Се извинувам за погрешната цена, која е реална вредност на лаптопот? Ќе биде корегирана. Јас се водев спрема овој оглас. Продавам Macbook Air Retina 2018
Тој оглас е од мај 2021. Реална цена за MacBook е тешко да се определи, но би рекол околу 450-500еур по моја проценка.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Тој оглас е од мај 2021. Реална цена за MacBook е тешко да се определи, но би рекол околу 450-500еур по моја проценка.
Мал исправак - огласот е од 2ри април 2021. Не кошта исто ајфон у април 2021ва и ајфон у август 2022, па исто и мекбуков не би требало, или ?
 

The_Real_Vojvoda

Unstoppable
26 октомври 2012
2.150
3.443
Скопје
The_Real_Vojvoda's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB
Се извинувам за погрешната цена, која е реална вредност на лаптопот? Ќе биде корегирана. Јас се водев спрема овој оглас. Продавам Macbook Air Retina 2018
Се продаваше исто така и Macbook Pro 2018 со четири јадрен i5, наспроти двојадрен во Air-от, so 512гб меморија, 4 порти и touchbar пред 3-4 месеци за 600 евра. :)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.657
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
На реклама 500, овде 700... :~:)rolleyes::cry:
 

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
200
157
На реклама 500, овде 700... :~:)rolleyes::cry:
Само што ја преправив рекламата и овде, не можам да го едитирам постот.

ПС: Ова е лаптопот што ти и твојот покварен другар ми го уваливте како 256гб а излезе 128ца
Иначе супер лаптопчето
 

deni.mitev

Practice makes perfect
7 октомври 2014
1.022
1.019
Се продаваше исто така и Macbook Pro 2018 со четири јадрен i5, наспроти двојадрен во Air-от, so 512гб меморија, 4 порти и touchbar пред 3-4 месеци за 600 евра. :)
Уште ти ја чувам кутијата, зимај ја.
 

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
200
157
БАМП до Админите. Не знам зошто не може да се промени ценатата во текстот од самиот оглас.

Цената е 500EUR
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.210
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно