Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Macbook Air (13-inch, Early 2015)

Статус
Затворена за нови мислења.

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.122
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Антониј.К додаде нов оглас:

Macbook Air (13-inch, Early 2015) - 17.500 ден.

Продавам Macbook Air 13-inch Early 2015.
Спецификации:
1,6Ghz Dual-Core Intel I5
8GB 1600 MHz DDR3
Intel HD Graphics 6000 1536MB

Лаптопот е купен од член на форумот, јас го користам скоро 2 години.
Купен е во 2017 или 2018 од странство.
Нема никаков проблем, батерија држи околу 3-4 часа инаку има 774 циклуси.
Проверен во Дуна, лаптопот е супер и нема потреба ништо да се менува и бев советуван да не менувам батерија, не е подуена.

Користен во непушачка просторија, на биро секогаш.

Лаптопот...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.071
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно