1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MacBook Air 13" 2015

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mao, 25 Јули 2019.

Тагови:
 1. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Продавам сочуван лаптоп Macbook Air 13" (Early 2015), користен во домашни услови за гледање серии и сурфање. Купен е во Австралија во Март 2017.

  Спецификации: CPU Intel Core i5, RAM 8GB 1600, GPU Intel HD Graphics 6000, SSD 120 GB, Battery condition: Normal + Charging Cycles: 501.

  Лаптопот е без оригинално пакување, само лаптоп и полнач одат во пакет.

  Цена: 750€

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  + гратис case / cover / футрола, како и да се вика тоа :)
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бумп. Правам корекција на цена. Сега гледам дека нови се 57к денари, јас ќе ставам цена 40к.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Bump. Nova cena = 37k denari
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бамп. Дајте понуда...
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
 8. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
 9. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бумп. 34000 или дајте понуда
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бумп. Новогодишна цена 500 евра округло.
   
  На goran-nikolov му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
Слични теми
 1. edin.ademovic
  Одговори:
  124
  Прегледи:
  8,449
 2. Vampo
  Одговори:
  71
  Прегледи:
  4,566
 3. Pinceta
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  549
 4. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,019
 5. Crazy
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,790
Вчитување...

Сподели

Вчитување...