1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Macbook 12 (2016)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ivan1500, 21 Јули 2019.

 1. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Здраво дечки, дали ќе може да добијам проценка на уредчето?

  Се работи за Macbook од macbook серијата 12 инчни лаптопи. По спецификација има:

  12" IPS Retina display
  1.1GHz dual-core Intel Core m3 processor (Turbo Boost up to 2.2GHz) with 4MB L3 cache
  8GB of 1866MHz LPDDR3 onboard memory
  256GB PCIe-based onboard flash storage

  Лаптопот ја има новата верзија 2 од butterfly keyboard и не страда од тој проблем како претходните со v1. Лаптопот доаѓа со оригинален полнач и кутија.

  Некој детал плус за олеснување околу давањето на проценка.
  Уредот моментално на промоција во istyle е 80.990 денари (75.990 ако го купите старо за ново со мастеркард).
  Дополнителната гаранцијата истече на 11.07.19. (пред 10 дена)
  Батеријата е на 93% со ~250 циклуси.

  Причината за продавање е надоградување на понов уред.

  Слики:
  20190721_125441.jpg 20190721_125529.jpg 20190721_130806.jpg 20190721_130818.jpg 20190721_131258.jpg
   
  На gokica, DaVoRkNe, Speedster и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Проценка? Anyone?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,431
  10,324
  13 Јуни 2009
  Macbook 12” 500Gb

  Лично не можам да дадам проценка зашто не знам како одат на пазар овие уреди. Ги нема многу. Држат цена во секој случај.

  Штом знаеш цена од продавница кај нас мислам дека може да се ориентираш колку толку.
   
  На martinmax му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  45 илјади, заинтересирани бујрум во пп.
   
  neW1, Speedster и на Oktar им се допаѓа ова.
 5. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  674
  143
  10 Мај 2007
  ова е драма понуда, штета што не ми треба :(
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,052
  561
  12 Април 2017
  Машко
  Колку му трае батерија? (чисто информативно)
   
 7. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  @Futurelakimens 7 часа "power" користење и 9 до 10 ако го користиш за меил, ворд и слично.
   
  На Futurelakimens и Oktar им се допаѓа ова.
 8. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
Слични теми
 1. AleksandarBR8
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  552
 2. aleksuperior
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  848
 3. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  997
 4. sp1on

  Продадено MacBook Pro 13/Mid 2012

  sp1on, 6 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  912
 5. DonFrozex

  Проценка MacBook Pro, 13", 2017

  Одговори:
  10
  Прегледи:
  690
Вчитување...

Сподели

Вчитување...