• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mac-ufs vs. Andrijeski

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
kazi mi za koj si kazal....brat greska si naprail ti smeniv naslov prodolzete da kometirate na temata .... ama poentata e so jas ne mozam da ja kazam stranata zatoa sto imas nekoi kompleksi od detstvo i se uste ne mozes da gi izlecis.... so ova me potseti na moderatorite na mkd.net so me baniraa zoso prasav zs mi ja butnale stranata a mesecniot trafik ne mi e pominat ... se iscepaa me baniraa ... ama znaes so brat ... fraer si ... moderator si ...hahahah ....

do administratrite .... dokolku go podrzuvate ova ponasanje na andrejski ne samo za mene za mnogu lugje so zabelezav slobodno banirajte me ... priznaam deka sum zgresil no ne i taka da mi se isponasa fraerov

ako me banirate pozz do site .... dobro mesto dobro forumce ... prodolzite taka

POZZZ
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
:LOL::LOL::LOL:( :LOL::isplashen:)

јас ништо не сватив

биди појасен сите да сватиме зошто ја отвори темата

procitaj temata ... ne znam kako ja potpisa andrejski neso kako kazete mislenje za stranava .... ke ti stane jasno

a D ... jas bev ubavo potcenet ... ne potcenuvam ... jas zgresiv ... zatoa sum coek
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=5928

донекаде се согласувам со adrijeski
зошто

погледај колку такви теми има
кажете мислење за ова за она а се со една цел
не реков дека твојот е со таа цел.

и се ова ке се дешава додека администрацијата не смени некои правила или додаде ново

така да :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
i jas vikam deka e u pravo ... ali ponasanje ko na ulica ne mi treba ... zgresiv ... neka pise neka menja neka stoi pravilnoto ... ali on mora da svati deka negovata rabota e da se nervira so glupi tpici i temi ... na studentski prasanja ao ja prasas tipkata najglupo prasanje treba da ti odgovori ispravi so e pogresno i da te nasoci a ne da mi kaze ... dobro be ajde fu*k off i mi zatvara usta za dve sekundi ... ama cesto se ragjaat takvi luge so takva sposobnost ... alal neka im e
 
Да си првиот кој што направи вака, да ти каже со убаво дека не треба вака, треба онака и слично. Ама пред ти да отвориш ваква тема имаше уште миљарда исти такви теми, од кои поголем дел беа само реклама. Е за реклама се плаќа!

Не сум ги прочитал детално правилата на форумов, но ако има напишано правило за рекламирање(што смее, што не смее да се рекламира) тогаш ти си тој што се изглупирал и треба да си ќутиш. А ако сеуште нема такво правило напишано, ондак Андријески е оној што се изглупирал во даденава ситуација.

И да, понекогаш си помислувам дека управителите форумов се премногу строги и дека се осеќам ко у средно на час по биологија(да знаета само како не држеше мирни професорката:))). Ова не е комплимент
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Има такво правило, така да во овој случај се сложвам со Андријески, ама за бан не е работата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
dobro i admin neka e ... takvo ponasanje na ulica ... ama tolku stroga da se osekjam ko da sum na nekoi delovno mesto kade site se finkcioneri ministeri i ne znam ti sto....Brat chill out ... ne reklamiram nekoja si luda strana ... kako i sekoe dete so saka da se pofali so 5ka taka i jas sakav da se pofalam so mojotsvet a ne da se reklamiram ... BTW izvini za reklamata ... u sekoj slucaj ima i drugi administratori ... ali vakvo ponasanje ne sum zabelezal ... na drugi si se ponasal ne sum iskomentiral .... ali morav da iskomentiram sega
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Во ниеден момент лично не те нападнав, јасно укажав во што е проблемот и само се грижам правилата да се почитувааат.

За бан не спомнав ништо, дури и на некој начин те заштитив со тоа што кажав дека најверојатно си поучен од минатите теми (со сличен карактер/содржина) кои беа отворени, па си го следел нивниот (погрешен) пример..

Очигледно на многумина не им е јасно, или пак им е јасно меѓутоа мислат дека ќе се провлечат, па на основа на "дајте оценка/мислење" колку толку ќе си го испромовираат сајтот.
Немаме ништо против тоа, меѓутоа кога веќе го правите тоа, направете го на пристоен и добар начин.
Незнам ни зошто воопшто објаснувам, мислам дека тоа што го напишав во темава: http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=5928 секој може да го разбере.


Работи кои не би ги коментирал тука се, споредбата на мкд.нет со форумов, моите комплекси од детството што неможам да ги излечам и мојот фраерлук.

Тоа што не го разбирам е за какво однесување (понашање) пишуваш, кое е тоа мое улично однесување?
Дали при чиста совест си го напишал тоа и дали навистина го мислиш?
Ти препорачувам да прочиташ уште еднаш.

Мојот пост:

Наслов на тема не е www.sajt.com, се знае што е наслов.

Ако ви треба соодветно мислење за изглед, дизајн, конкретен проблем или било што, ставете соодветен наслов.
Доста беше со спам теми кои завршија лошо во минатото..

Прочитај го правило број еденДоволно е јасно и е важно исто колку и другите.
Можеби си поучен од минатите теми што беа со сличен наслов, епа колку за информација, нема повеќе толерирање, правилата се јасни и важат за сите.

Темава не е избришана за да послужи како пример.


Твојот пост:

kazi mi za koj si kazal....brat greska si naprail ti smeniv naslov prodolzete da kometirate na temata .... ama poentata e so jas ne mozam da ja kazam stranata zatoa sto imas nekoi kompleksi od detstvo i se uste ne mozes da gi izlecis.... so ova me potseti na moderatorite na mkd.net so me baniraa zoso prasav zs mi ja butnale stranata a mesecniot trafik ne mi e pominat ... se iscepaa me baniraa ... ama znaes so brat ... fraer si ... moderator si ...hahahah ....

do administratrite .... dokolku go podrzuvate ova ponasanje na andrejski ne samo za mene za mnogu lugje so zabelezav slobodno banirajte me ... priznaam deka sum zgresil no ne i taka da mi se isponasa fraerov

ako me banirate pozz do site .... dobro mesto dobro forumce ... prodolzite taka

POZZZ
:ermm:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
tocno e be brat jas imam ulicno odnesuvanje ... ne go odrekuvam toa ali na ulica imam ulicno ... tuka bev prinuden da go iskoristam poso me iznervira zs mislis deka si nad nekoj ... tocno e deka si admin ... ponasaj se kako admin a ne kako robovladetel pa da postavuvas nekoi zakoni...demokratija e ... I pak ke kazam ... so samoto toa sto si zapocnal so strana koja momentalno ima 2000 clenovi treba da bides spremen na glupi prasanja ne pocituvanje na pravila a ne da im kazes deka nema vise da toleriras ...

vtoro ne go sporediv forumot so .mkd.net daleku e razlikata... te sporediv tebe so administratorite tamu ... krajno arogantni se ..

i treto

"Темава не е избришана за да послужи како пример."

ova ne e kriminalisticki muzej pa mene da me stavis na izlog demek kako jas krsam zakoni ....

BRAT...pak ke kazam izvini za remetot .... ti me izremeti ubavo pred dosta lugje morav i jas da pisam

i IZvini za reklamata sto ja napraiv na mojot sajt

posleden pat koga izremeti na slicen nacin toj se otkaza od forumot i ne go gledam da pisuva vekje .... Ako momentalno imas clenovi i gajle ti e za eden ne mora da se ponasas taka ... bidi malce po povlecen kako administrator i ne im go spustaj na lugjeto .... milion pati sum pisal site na IT samo so ne bilo za pocetna tema .... i pomisliv koga ke go zavrsam sajtot da go kazam na momcite od IT da mi kazat mislenje ... a ne da se reklamiram ... na kraj kraeva na stranata imam za kratko vreme poseti so sigurno ne e od IT ... ne ni ocekuvav da bide .... sosema razlicna tematika vodime tamu ... ne znaci deka nekoj ako ja poseti mojotsvet deka ke se otkaze od IT ... i jas napraiv hiphop forum pa licno jas se uste pisuvam na vekje postoeckiot forum so e od pred mn godini ...

me reklamirase eden so mu se svigjase mojata strana tamu i celo vreme pisuvav moi raboti so se desava so stranata ama nikoj ne mi ja zatvori temata i mi rece brat fu*ck off ne smees da se reklamiras....iako u pravilata e pisano zabraneto spamiranje

CHILL OUT brat dobro ja vodite stranata ... ne se napinjaj tolku so sekoj clen ... gi gubis clenovite ... ajde pozz
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
mac-ufs, крајно неосновани ти се ставовите. Темава иде под клуч и во иднина избегнувај вакви теми плс, ќе бидат бришани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно