• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MAC OS 10.4.7 jas (чудно при инсталирање - VM)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
342
Креирав нова вуртуелна машина преку VMware, се си е ок(мада многу сецкат) и почнав со инсталирање и ми вика : TIME REMAINING 12h 30minutes.

Стварно не знам што е работава, како што читав инсталацијата треба да трае од 20 - 60 минути.

Што може да е проблем?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
342
vga? Ne me prasa toa. Inace mu dodeliv 256 ram od 512.

INTEL CELERON 2.2 ghz
512 ddr 1 ram
geforce 5200 256mb.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
dali upotrebuvash patchuvan Mac X ? ono haknatiot ? oti kolku shto znam celeron e SSE2 a toj patchuvaniot raboti dobro na SSE3
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
342
Па што знам. Знам дека имам ss2. Штом почна инсталацијата веројатно би требало да работи. Се си тече, ама многу бавно.


има и ss2 пачови во мојава инсталација.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,803
79
navistina cudno proveri gi podesuvanjata na virtuelnata masina,a od cede li go instaliras ili preku daemon tools?Ja ne preporacuvam virtuelen drajv bidejki posle vmware pravi problemi.Na mene mi trebase edno saat da go instaliram.
 

smilkovski

Intern
5 ноември 2007
3
0
Ako ja probuvas hakiranata verzija e mnogu problematicna so golem broj na procesori isto taka imas na internet HCL lista za kompaktibilni hardveri tamu ke vidis na koi komponenti e testiran i najsigurno raboti.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно