• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Mac mini (2018)‎ 3.6GHZ,4C,I3,256GB SSD,32 GB 2667 MHz DDR4

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
122
117
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
vladealfagv додаде нов оглас:

Mac mini (2018)‎ 3.6GHZ,4C,I3,256GB SSD,32 GB 2667 MHz DDR4 - 32.000 ден.

Се продава Mac mini (2018) (Small Desktop Computer), погоден за канцелариско работење и истиот е користен за такви потреби.
Перфектно сочуван, надограден со 32GB рам меморија, и гаранција до 04.12.2023 година.

Погледнете го атачментот 122036

Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог:

Processor​

 • 4-Core
  3.6GHz quad-core Intel Core i3
  6MB shared L3 cache

Memory​

 • 32GB
  of 2666MHz DDR4 SO-DIMM memory...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.590
Мислења
926.674
Членови
33.196
Огласи
1.301
Најнов член
tamildhol
На врв Дно