• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

m4v na Nokia N73

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cornel

Intern
24 октомври 2007
48
0
Ova e problemot. Simnav nekoj video fajlovi koi se nameneti za iPod (m4v format). Na kompjuterot preku Quick Time mozam da gi gledam. Koga gi prefrlam na telefonot se otvara so Real Player i dava informacija "Unable to play either sound or video clip. Trying to play partially." Potoa go pusta samo zvukot no ne i videoto :(

Ima li nacin da mozam da gi gledam ovie fajlovi na telefonot?
Dali treba da instaliram nekoj pleer za m4v fajlovi? Dali ima nekoj takov pleer? Mobiola e eden pleer koj go preporacuvaat megutoa e 30 dolari :( Nekoj besplaten pleer da ne znaete da ima?
Dali ima nekoj konverter na m4v fajlovi vo mp4?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,701
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно