• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Lypertek Tevi True Wireless

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,721
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Здраво... како што може да претпоставите од насловот, продавам слушалчиња Lypertek Tevi. Слушалчињата си се супер, немам замерки за нив, јас сум крив за нашето раскинување. Имено, не ми чинат ушите, не трпат ин иар слушалчиња и цело време ми паѓаат без разлика како гумички или сунѓери да ставам. Но, се обидов, дадов се од себе, минативе 5 месеци имав неколку обиди и едноставно паѓаат :(
Но, доста за мене, голем сум, ќе преживеам, ќе биде подобро, само треба да си прифатам своите недостатоци...
Инаку стварно се добри, добар батери лаф, кутијата е топ, изработката, немам забелешка на ништо, освен што можеби андроид апликацијата веќе две години им е бета и не е ма стор туку од гугл драјв ја инсталираш. ВТФ, мн несериозно е тоа.
Инаку за 5 месеци се користени не повеќе од 4-5 часа, очајнички обиди да ги натерам ушињата да ги држат.

Цена, само 50 евра т.е. 3.075 денари, но ако е некој сериозно заинтересиран, може да се спушти и до 3.000 денари, но само за сериозни ликови.

20200622_164208.jpg

Заборавив да напоменам, ама секако дека ќе ги добиете исчистени, алкохолизирани и превриени во врела вода и со некористените гумучки. Дополнително ке ви доставам и крвна слика дека немам некои сериозни болести, а на ваше барање и негативен ПЦР тест, но тогаш цената на слушалчињата е 10.000 денари.
 
Слушалчињата се вдомени во домаќинска куќа, новиот сопственик, вака од око ми делува дека слуша, ушите му се на место и со правилна форма. Нека му е со среќа на новиот слушател.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,721
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Кључ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
854,720
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно