• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Lynda курс

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
33
3
Здраво дечки, извинете што отварам цела тема за само едно прашање ама стварно не успеав да најдам слична тема.
Долго време го меркам курсов и би сакал да го изгледам ама за жал не можам да најдам ниеден линк за да ги симнам видеата.
Постои ли некој сајт кај што можам п..и-р/атски да симнувам курсеви?
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,030
2,485
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Здраво дечки, извинете што отварам цела тема за само едно прашање ама стварно не успеав да најдам слична тема.
Долго време го меркам курсов и би сакал да го изгледам ама за жал не можам да најдам ниеден линк за да ги симнам видеата.
Постои ли некој сајт кај што можам п..и-р/атски да симнувам курсеви?
цгпеерс.то ( c g p e e r s . t o )
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,030
2,485
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

Software

Gaining Experience
15 август 2007
520
263
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Keyboard
Genius 110
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
ај ако може и мене еден инвите за CGPeers
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,584
2,920
Има повеќе од година дена како не примаат нови корисници на CGP.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,030
2,485
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
пробајте со гфхпеерс.нет (g f x p e e r s . n e t ) ги има истите туторијали, а има отприлика 2080 туторијали.
 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1,679
1,487
sistrum.mk
Нели пиратерија е строго забранета на форумот...или на може да се прогледа низ прсти...некој ке се сече некој не
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
285
211

user240107

Intern
10 јули 2020
6
3
Скопје
Нели пиратерија е строго забранета на форумот...или на може да се прогледа низ прсти...некој ке се сече некој не
Стварно, што тебе ти смета што некој сака да помогне некому па било тоа и вака како шо кажуваш, недозволиво??? Нели поентата со форумите е тоа или јас погршно имам укапирано или македончето е така програмирано, меѓусебе да се изеде!!!
 

100JKO

Gaining Experience
27 јуни 2018
59
178
Скопје
Остај Lynda курсевите таму, моја препорака е земи 10$ и плати си курс на Udemy (дури и овие курсеви можеш да ги најдеш пиратски). Според мене подобри се овие на Udemy отколку на Lynda.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,696
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно