Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Lycamobile

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.847
1.581
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
НЛБ знам дека има опција преку апликацијата лимит на онлајн уплати од картичка да наместиш.

Стопанска има таква опција? Не глеам на апликацијата нешто такво... Ќе ги прашав и нив ама не креваат 2 саати на телефон :D
Нема стопанска, имаат само месечен лимит и трансакција, ама немаат интернет лимит како НЛБ. Пишав за ова во темава:
Одговор од стопанска за лимитот:
Почитувани, Ве информираме дека единствена промена можете да направите на месечниот лимит за интернет плаќања во земјата и во странство. Друга промена на лимити за интернет плаќања во овој момент нема можност.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
966
1.066
Skopje
Нема стопанска, имаат само месечен лимит и трансакција, ама немаат интернет лимит како НЛБ. Пишав за ова во темава:
Одговор од стопанска за лимитот:
Почитувани, Ве информираме дека единствена промена можете да направите на месечниот лимит за интернет плаќања во земјата и во странство. Друга промена на лимити за интернет плаќања во овој момент нема можност.

Со тапија најдебилна банка. Абе по куртонска не постои.
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545
Нема стопанска, имаат само месечен лимит и трансакција, ама немаат интернет лимит како НЛБ. Пишав за ова во темава:
Одговор од стопанска за лимитот:
Почитувани, Ве информираме дека единствена промена можете да направите на месечниот лимит за интернет плаќања во земјата и во странство. Друга промена на лимити за интернет плаќања во овој момент нема можност.
A mesecen limit ne menuva,? Jas staviv limit 0, sledniot den go promeniv kolku mi trebase okolu 5000,potoa pak 0 go smeniv...
Vaka nema da funkcionira.?
 

Атачменти

  • Screenshot_2024-06-19-14-49-06-417_mk.com.stb.jpg
    Screenshot_2024-06-19-14-49-06-417_mk.com.stb.jpg
    350,3 KB · Прегледи: 18

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545
Тоа е.
Во мои производи > картичка. И се местеле лимити за интернет трансакции и за подигнувања.
Pa toa na call centar kazaa,ako se somnevate,(a proverija vikaat see ok)i vikaat mestite se 0 osvem podignuvajne na bankomat i pos ,terminal plajkajne..
Koga ke vi treba internet plajkajne vo Mk,menuvate suma koja vi treba da platite potoa pak 0....
 

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
861
781
Постои лимит и за интернет, и на веб и на апп.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.847
1.581
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
A mesecen limit ne menuva,? Jas staviv limit 0, sledniot den go promeniv kolku mi trebase okolu 5000,potoa pak 0 go smeniv...
Vaka nema da funkcionira.?
Го видов ова ама сакав лимит дневно по трансакција за интернет специјално како што е во нлб

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.847
1.581
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.847
1.581
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Тек сега ќе бит шо ќе бит :p
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
346
189
Istoto mi se sluci so kartickava i mene, od sabajle limit mi e na 0, dzvonev vo nlb i me informiraa deka radi hakerskiot napad vo lajka imalo obidi za plakjanje preku mojava karticka i ja blokirale, istoto e i na kartickite na majka mi i dedo mi, od kartickata na tatko mi nikad nemam plakjano vo lajka i logicno ne e blokirana, ajde sega cela familija ne sobraa da odime novi karticki da vadime, vekje nemam dobri zborovi za lajka gjubrinja umreni
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545
Ke bidi proglaseno za umreno, srbija mtel go kupi edinstveniot virtuelen - globaltel i gi pokacija cenite site se zalat i im begaat, a toa izgleda e celta,ovde smeta samo Lycamobile....
Мислењето е автоматски споено:

Istoto mi se sluci so kartickava i mene, od sabajle limit mi e na 0, dzvonev vo nlb i me informiraa deka radi hakerskiot napad vo lajka imalo obidi za plakjanje preku mojava karticka i ja blokirale, istoto e i na kartickite na majka mi i dedo mi, od kartickata na tatko mi nikad nemam plakjano vo lajka i logicno ne e blokirana, ajde sega cela familija ne sobraa da odime novi karticki da vadime, vekje nemam dobri zborovi za lajka gjubrinja umreni
Epa sega ke go zemi Mtel i ke ja upraj rabotata(malo sutra)
Ni hakerski napad ni nisto celta e sekoj da plajka od 500do1000Mkd, za linija, toa e celta ....
 
18 септември 2020
571
486
Македонија
Ke bidi proglaseno za umreno, srbija mtel go kupi edinstveniot virtuelen - globaltel i gi pokacija cenite site se zalat i im begaat, a toa izgleda e celta,ovde smeta samo Lycamobile....
Дали ќе остани Лајка како компанија во Македонија или ќе ја сменат во МТЕЛ?
Офф, незнам што да кажам за во Србија каде единствен виртуелен оператор го продадоа наместо да опстои како единствен во таа земја. Сепак, очекувајте повисоки цени на пакетите со нивно спојување, оти ќе го одобрат за брзо, а исто ко што прочитав течеле преговорите уште со Неотел.
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545
Дали ќе остани Лајка како компанија во Македонија или ќе ја сменат во МТЕЛ?
Офф, незнам што да кажам за во Србија каде единствен виртуелен оператор го продадоа наместо да опстои како единствен во таа земја. Сепак, очекувајте повисоки цени на пакетите со нивно спојување, оти ќе го одобрат за брзо, а исто ко што прочитав течеле преговорите уште со Неотел.
Tesko nas se ke pokacat, jas na edniot broj imam do nova godina do 31.12 tocno, drugiot do 15.11
Vo srbija globaltel veke im gi krena cenite slicni na od Mtel....
Ako ne si gi ispolnat uslovite do novagodina jas prv tuzba i do Kzk,do Aek do Lycamobile do Mtel do site....
Ovde e veke golema rabotata se raboti za +60 000sim.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.847
1.581
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Лајка најголемата превара во државава ахахахах
 

kosmos78

Gaining Experience
9 јули 2023
200
214
Како и секогаш - неколку дена подоцна сѐ станува јасно. Така и сега е јасно за што беше целата игранка со банкарските картички и Лајкамобајл.

И толку беше од Лајка и што е поважно - толку беше за нас што телефон не ни е светиња како на останатите на Балканов и сакаме да плаќаме што е можно помалку!

Честито уште еден трошок!

:(:(:(
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545
Како и секогаш - неколку дена подоцна сѐ станува јасно. Така и сега е јасно за што беше целата игранка со банкарските картички и Лајкамобајл.

И толку беше од Лајка и што е поважно - толку беше за нас што телефон не ни е светиња како на останатите на Балканов и сакаме да плаќаме што е можно помалку!

Честито уште еден трошок!

:(:(:(
Pod 500 ke nema nisto...
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Istoto mi se sluci so kartickava i mene, od sabajle limit mi e na 0, dzvonev vo nlb i me informiraa deka radi hakerskiot napad vo lajka imalo obidi za plakjanje preku mojava karticka i ja blokirale, istoto e i na kartickite na majka mi i dedo mi, od kartickata na tatko mi nikad nemam plakjano vo lajka i logicno ne e blokirana, ajde sega cela familija ne sobraa da odime novi karticki da vadime, vekje nemam dobri zborovi za lajka gjubrinja umreni
На НЛБ ви се тотално блокирани или само интернет лимит е 0. Ако е второво зошто нова картица? Иначе кај мене секој ден си пробуваат по едно 2-3 пати, ама узалуд вам труд свирачи. Чудно ми е што сако на Виза пробуваат а не и на Мастеркард, барем кај мене.

Sent by ME using Tapatalk
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
346
189
Samo internet limit na 0 ama predlagaat da izvadam so nov broj radi sigurnost a ne da go menuvam limitot stalno samo ke se zamaram ke menjam limit i da se plasam oti mi ja imaat kartickata bolje da izvadam nova
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Epa sega ke go zemi Mtel i ke ja upraj rabotata(malo sutra)
Ni hakerski napad ni nisto celta e sekoj da plajka od 500do1000Mkd, za linija, toa e celta ....

Теоријата е дека МТел ги натерал нашиве банки да лажно го местат Лајка ???

Sent by ME using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.288
Мислења
977.864
Членови
35.578
Најнов член
Milena Milkova
На врв Дно