Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Lycamobile

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.522
5.798
Немам претстава за што да платам. Ништо не сум пазарел
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.852
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.852
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.852
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
значи дека кај некои функционира
Не секогаш, баш прошлиот месец кога сакав да платам сметка на а1, не поминуваше картицата на мојот а1 ама помина на сајтот специјално зап лаќање сметки. А после тоа пак ич не работеше плаќањето, може до а1 било проблемот а може во стопанска
 

NiceNaumoski

Intern
16 октомври 2014
129
38
Не секогаш, баш прошлиот месец кога сакав да платам сметка на а1, не поминуваше картицата на мојот а1 ама помина на сајтот специјално зап лаќање сметки. А после тоа пак ич не работеше плаќањето, може до а1 било проблемот а може во стопанска
тогаш беше мислам до А1,а месецов многу луѓе имаат проблеми со картичките,не знам од која причина, многу од нив не се корисници на Lycamobile...

која е позадината на сето ова знае некој?

јас не сум извадил сеуште нова картичка но лимитот за интернет плаќања ми е 0 така да неможе да се реализира трансакција...
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.852
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Може така се штитат банкиве од интернет измами и посебно после инцидентот со лајка
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
735
727
Скопје
Дечки читам стопанска банка, ако се сомневате дека на картичките ви е нарушена безбедноста, во апликацијата за телефон имате за подесување лимити, ставете 0 за интернет плаќање дома и во странство и видете како ќе се однесуваат периодов, а вњрувам дека и другите банки имаат исто
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
955
546
тогаш беше мислам до А1,а месецов многу луѓе имаат проблеми со картичките,не знам од која причина, многу од нив не се корисници на Lycamobile...

која е позадината на сето ова знае некој?

јас не сум извадил сеуште нова картичка но лимитот за интернет плаќања ми е 0 така да неможе да се реализира трансакција...
Jas imam i Kb,i Stb, so stopanska nit sum plajkal nit ima vrska so lyca,a ne mozev da platam ni a1 nit Evn(ne stasuva otp) brojot na taa karticka e na A1,nikogas ne portiran,a na kartickata na Kb,e 079, do pred 13/14 meseci stigase Otp na 079 za sekoe plajkajne,potoa odednas ne stigase Otp ama site plajkajna bea uspesni do pred 10tina denovi...i kaj mene e uste internet limit 0,neja menuvam.bidejki do 09/24 vazi...
Мислењето е автоматски споено:

тогаш беше мислам до А1,а месецов многу луѓе имаат проблеми со картичките,не знам од која причина, многу од нив не се корисници на Lycamobile...

која е позадината на сето ова знае некој?

јас не сум извадил сеуште нова картичка но лимитот за интернет плаќања ми е 0 така да неможе да се реализира трансакција...
Ne se znae koja e pozadinata,bankata neoficijalno mesti limit 0,im vikam dajtemi na pismeno dokument da se zalam vo agencija za zastita na podatoci,da prijavam vo Aek ili soodvetna institucija...ama samo si ja prefrlaat topkata,pred 5min,mi stigna i email od cs.Uk na lyca kade potvrduvaat deka ako ne kliknes da se zacuva kartickata/auto bundle(kaj mene na nikoja nemav kliknato toa),podatocite voopsto ne se zacuvuvaat,samo stoi so koja karticka e napravena uplata za sodvetniot long therm paket...
Мислењето е автоматски споено:

Дечки читам стопанска банка, ако се сомневате дека на картичките ви е нарушена безбедноста, во апликацијата за телефон имате за подесување лимити, ставете 0 за интернет плаќање дома и во странство и видете како ќе се однесуваат периодов, а вњрувам дека и другите банки имаат исто
Vo stopanska na 24/7 call support,se javiv 3 pati,
Prvo proverija deka e se ok sokartickata,potoa deka nema problem so plajkajnata a pod br3,ne znaat zosto ne mi stiga Otp za naplata iako (2god,prethodno se plajkam OnLine)ne stasuvase nikogas Otp,za Otp mi posocija da prijavam na pismeno,a za momentalno da mi isklucat OTp 10min, ili 1h, da si platam,i taka napraviv...Na email im pisav detalno za problemot,dali ke se najdi resenie ne znam....ako i sleden mesec e vaka....
 
Последна промена:

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.574
1.700
Провери го својот PayPal account, за

  • activity,
  • recent transactions,
  • automatic payments

Задолжително смени пасворд на PayPal (не читав наназад, може веќе си сменил).

Бројот 4029357733 (според Google) е PayPal број, што дополнително ја комплицира работата.

Инаку од бенигни ситуации со задржување на 1 долар дали од PayPal или Gpay се во ситуации кога сервисите сакаат да верификуваат картичка, пример PayPal само при прво додавање на картичка или Gpay, секогаш кога преку Chrome сакам да платам со зачувана картичка.
 

Lokomotiva

Gaining Experience
10 јуни 2018
169
85
@kirev Смени ја картицата. Барај нова со нови бројки. Ако не може така, тогаш нека ти дадат Мастер дебитна (или обратно, ако имаш Мастер, барај Виза), а старата нека ја блокираат.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.522
5.798
@kirev Смени ја картицата. Барај нова со нови бројки. Ако не може така, тогаш нека ти дадат Мастер дебитна (или обратно, ако имаш Мастер, барај Виза), а старата нека ја блокираат.
Немам потреба да им дадам 360 денари. Ставен е лимит нула…
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
349
192
Sto ke resi limit 0?
Ke nemozete voopsto da plakjate onlajn, zosto da nemozam voopsto da plakjam zaradi lyca?
Inaku stavam stalno paket na lyca na bratucedka i strina so visa od nlb seuste ne mi se e slucilo nisto slicno na vasevo, preporacuvam nlb za sigurnost pri onlajn plakjanja najdobri
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.522
5.798
Па го тргнувам лимитот кога ми треба да е поголем од нула и пишувам точна цифра. НЕ ИМ ДАВАМ 360 ДЕНАРИ ЗА НОВА КАРТИЧКА. Ако е за безбедност - требаше да ни дадат нови картички без пари. Ама не, ликсурите од банките во Македонија нема шанси да дадат нешто гага па макар и за безбедност на клиентите да било.
 

kosmos78

Gaining Experience
9 јули 2023
200
214
Не знам во која банка си, ама Комерцијална ми ја замени бесплатно.
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
955
546
Sto ke resi limit 0?
Ke nemozete voopsto da plakjate onlajn, zosto da nemozam voopsto da plakjam zaradi lyca?
Inaku stavam stalno paket na lyca na bratucedka i strina so visa od nlb seuste ne mi se e slucilo nisto slicno na vasevo, preporacuvam nlb za sigurnost pri onlajn plakjanja najdobri
Nlb, Halk i Uni stiga Otp i nema problem,problemot e sto drugite bankite ne prajaat Otp ni na A1 br,kako Stopanska sk.Komercijalna
i hakerite precekuvaat bas takvi plajkajna bez verifikacija i nekogas toa probuvaat da zloupotrebat...
Ovde nee problem lycamobile(nikoj nema potvrdeno pismeno deka od tamu protekuvaat infoo)
Jas imam stopanska sk, debit za plata povrzana so A1 broj,(nema kon lyca plajkano od nejze nikogas bidejki e nova)i ne mozev da platam ni a1 nit evn,a nee blokirana,(se javiv tamu oslobodija 10min,bez verifikacija/Otp plativ i tolku.A od Kb,e limit 0.
Koj kako saka taka pravi ...
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
967
1.066
Skopje
НЛБ знам дека има опција преку апликацијата лимит на онлајн уплати од картичка да наместиш.

Стопанска има таква опција? Не глеам на апликацијата нешто такво... Ќе ги прашав и нив ама не креваат 2 саати на телефон :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.298
Мислења
978.033
Членови
35.584
Најнов член
sataniskov
На врв Дно