• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Lycamobile

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,537
1,184
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Дали го провери ова некој?


И за тие што имаат искуство со нив, како им е услугата во смисла квалитет на сигнал, брзина на интернет итн.

Ми одговорија на чет тогаш, рекоа е за првиот месец само.
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
267
158
Ми одговорија на чет тогаш, рекоа е за првиот месец само.
Тоа значи дека тоа е уствари пакет од 500 денари, а овие 3 месеци се само промоција што можеш да ја искористиш само еднаш.
Тие го имаат претставено како да е 3 плус 1 шема.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,860
6,883
www.mikrotikmacedonia.net
Дали го провери ова некој?


И за тие што имаат искуство со нив, како им е услугата во смисла квалитет на сигнал, брзина на интернет итн.
Абе не е како Телеком и со сигнал, и со брзина на нет, ама пак за тие пари добиваш највеќе. Плус фактот што немаш договор со оператор е прајслес.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,860
6,883
www.mikrotikmacedonia.net
Моментално најдобра понуда во МК. Мислам дека е сосема фер понуда. Браво Lyca.

-Неограничени Национални Минути (500 со фер користење) иако не го пишува.
- Неограничени Национални пораки (500 со фер користење)
- 5 гб интернет од кои еден може да користиш во роаминг.


Сето ова за 2 стотки месечно. Перфектно.

 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,092
1,603
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Средија за Two Step Verification да идат СМС пораки?
 

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
194
273
Вие што ги користите услугите на lycamobile како сте задоволни? Чива мрежа користат? Дали се стабилни?

Благодарам
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,860
6,883
www.mikrotikmacedonia.net
Вие што ги користите услугите на lycamobile како сте задоволни? Чива мрежа користат? Дали се стабилни?

Благодарам
Користат мрежа на А1. Стабилни се колки што е стабилна мрежата на А1. Користам повеќе од 2 години. Задоволен.
Мислењето е автоматски споено:

Средија за Two Step Verification да идат СМС пораки?
Да. Си добивам пораки нормално од Пејпал, Фејсбук, Инстаграм.
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
61
65
Битола
-Неограничени Национални Минути (500 со фер користење) иако не го пишува.
- Неограничени Национални пораки (500 со фер користење)
- 5 гб интернет од кои еден може да користиш во роаминг.


Сето ова за 2 стотки месечно. Перфектно.


сега е за 100ка на 50% по пуст :).
 

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
61
65
Битола

zlate_mkd

Gaining Experience
17 декември 2019
61
50
Вие што ги користите услугите на lycamobile како сте задоволни? Чива мрежа користат? Дали се стабилни?

Благодарам
Јас користам неколку години така да топ се интернетот е супер 30 -40 брзина
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,806
3,139
-Неограничени Национални Минути (500 со фер користење) иако не го пишува.
- Неограничени Национални пораки (500 со фер користење)
Според њеб страната по 5000мин/смс им е политиката на фер користење.
1634863214173.png
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Ја користам Lycamobile одмна али пошто скоро една година не сум бил у мкд знам дека порано имаа проблем со примаље на верификациски смс пораки али гледам дека сега тоа го средиле барем по она што читам на форумот,исто порано и кога ми свони некој ме дава исклчен/недостапен а уставари ја сум си достапен верувам дека тоа е поради слаб сигнал,се надевам дека и тоа е решено сега?
 

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
194
273
Моментално најдобра понуда во МК. Мислам дека е сосема фер понуда. Браво Lyca.

-Неограничени Национални Минути (500 со фер користење) иако не го пишува.
- Неограничени Национални пораки (500 со фер користење)
- 5 гб интернет од кои еден може да користиш во роаминг.


Сето ова за 2 стотки месечно. Перфектно.

Колку често има вакви понуди и колку долго ке може да се користат?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно