• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Lycamobile

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
805
569
Decki ako ima nekoj iskustvo so Lycamobile ve molam za pomos, vcera mi istece internetot, staviv nov paket Data 99 preku internet, NO po greska go iskluciv avtomatsko-obnovuvanje.
Sega internetot go gledam ama stoi "neaktiven-obnovi paket". Koga ke stisnam na kopceto obnovi ne mi dava da odberam nisto osven kopceto "prodolzi" i koga ke stisnam na nego mi vika "kupi nov plan" i "ve molime izberete go paketot".
Kupiv uste ednas ist takov plan i sega imam 6gb zakoceni sto nemozam da gi koristam t.e. neaktivirani.
Supportot ne raboti (pon-petok) pa vikam nekoj da ne znae da mi pomogne.
Screenshots:

Screenshot
Screenshot
Screenshot
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
596
1,475
Јас ко што гледам си имаш активен пакет кој ти важи до 2ри мај. Тоа "неактивен" ти се однесува на статус на автоматско надополнување.

Кога ќе надополнуваш пак во мај, чекирај автоматско надополнување и решен проблем.
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
805
569
Toa da ama me cudi sto internet se Koristi od sinokja polnokj na toj paket a mb se isti 6104 zatoa pomisliv deka ne e aktiven a raboti na shkrgi, t.e. nesto odtanato of minatiot

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Toa da ama me cudi sto internet se Koristi od sinokja polnokj na toj paket a mb se isti 6104 zatoa pomisliv deka ne e aktiven a raboti na shkrgi, t.e. nesto odtanato of minatiot

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edit: sega e ok, pocna da povlekuva od tie 6104mb

Ama deka vcera za pomalce od 20 casa sum potrosil 3gb tesko, garant me ukrale....
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,197
3,699
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
офтопик малку, @Deksa , кога сме кон тоа крадење, вчера, на А1, на друг тел број, кај шо од цел месец само неколку пати е уклучен 4г, пошто дома се седи на вифи, стигна порака дека е искористен целиот месечен интернет од 15ГБ ? се кради, на големо. џабе се јавивме, коконата на корисничка поддршка: „ама господине системот ми вика дека сте потрошиле њ њ њ њ њ“.
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
263
122
офтопик малку, @Deksa , кога сме кон тоа крадење, вчера, на А1, на друг тел број, кај шо од цел месец само неколку пати е уклучен 4г, пошто дома се седи на вифи, стигна порака дека е искористен целиот месечен интернет од 15ГБ ? се кради, на големо. џабе се јавивме, коконата на корисничка поддршка: „ама господине системот ми вика дека сте потрошиле њ њ њ њ њ“.
25>kon 26 e na 90% od korisnicite na vip datum za nov presmetkoven period i svojstveno na toa vcera cel den bese zakocen meracot za potroseni mb/min/sms duri posle 00h na 26 odnosno veke denes se si pocna od pocetok... ova nee prv pat vaka na -A1 , a Lycaombile koristi mreza od a1 . 294.03 taka da ne me cudi i da ima nekoja povrzanost iako lyca sekade kade raboti ima svoja platforma/panel,za korisnicite....ne vredi da zvonis i da prasuvas ni tie ne znaat , ali za dopolnuvajne na potroseni GB od maticniot MNO , e odlicno kako BeckUp sim.... a isto sega za vreme na koronava go iskoristivme edno 300~400min so lyca russia bidejki na viber ne mozevme da se razbereme so prijatelite slaba 3/4g , pa ova za 100 denari ~mesecno unlimited so site lyca broevi vo svetot e ekstraa bas ni zavrsi rabota*
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,197
3,699
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
25>kon 26 e na 90% od korisnicite na vip datum za nov presmetkoven period i svojstveno na toa vcera cel den bese zakocen meracot za potroseni mb/min/sms duri posle 00h na 26 odnosno veke denes se si pocna od pocetok... ova nee prv pat vaka na -A1 , a Lycaombile koristi mreza od a1 . 294.03 taka da ne me cudi i da ima nekoja povrzanost iako lyca sekade kade raboti ima svoja platforma/panel,za korisnicite....ne vredi da zvonis i da prasuvas ni tie ne znaat , ali za dopolnuvajne na potroseni GB od maticniot MNO , e odlicno kako BeckUp sim.... a isto sega za vreme na koronava go iskoristivme edno 300~400min so lyca russia bidejki na viber ne mozevme da se razbereme so prijatelite slaba 3/4g , pa ova za 100 denari ~mesecno unlimited so site lyca broevi vo svetot e ekstraa bas ni zavrsi rabota*
искрено, мене не ме интересира кога е пресметковен период на сметката, освен ако не е за плаќање. во цел месец, во кој шо седиш дома, и си потрошил ~1GB 4G, а рестото е на вифи, по која логика е да ко ќе дојди пресметковен период да стигни порака дека е потрошен интернетот, а реално не е? мене лично ми нема ама баш никаква поврзаност на пресметковниот период со трошењето интернет.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,333
13,229
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Мене никад не ме украле, а знам неколку случаево кајшто ги украле и после искочило дека не е така. Провери во бројачот на телефонот, ако ти е сетиран со точниот пресметковен период.
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
805
569
Мене никад не ме украле, а знам неколку случаево кајшто ги украле и после искочило дека не е така. Провери во бројачот на телефонот, ако ти е сетиран со точниот пресметковен период.
Uf ne se sekjavam kako e setiran brojacot, a tel ne mi e pri raka, fakticki go koristam kako modem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
263
122
Мене никад не ме украле, а знам неколку случаево кајшто ги украле и после искочило дека не е така. Провери во бројачот на телефонот, ако ти е сетиран со точниот пресметковен период.
jas na clenot samo sakav da mu napomenam ...ali ok sekoj so svoite misli* jas gi koristam od 1viot den eve uste malce 4god, imam i odlicno brojce* ne mise ispusta super e..
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,197
3,699
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Мене никад не ме украле, а знам неколку случаево кајшто ги украле и после искочило дека не е така. Провери во бројачот на телефонот, ако ти е сетиран со точниот пресметковен период.
И кај мене е точно наместен пресметковниот период, само шо месецов ете, со потрошен 1гб 4г од вкупно 15,стигна смс дека е потрошен целиот.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,333
13,229
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Јас имав потрошено околу 6ГБ и според А1 и според телефонот, а ми стигна порака дека 0ГБ ми се префрлени во нет сејф бидејки веќе ми полн, т.е. имам 50ГБ во него. Чудно, може и да е некоја грешка кај нив, ама статистиката што ја имам досега е дека на крај се испоставило сепак да бил потрошен тој интернет.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,416
1,512
Да не знае некој како се исклучува Lycamobile говорна пошта?

Се логирав на веб страната и нема опција, дополнително USSD кодот не работи ##002#
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,436
1,193
Ohrid
Да не знае некој како се исклучува Lycamobile говорна пошта?

Се логирав на веб страната и нема опција, дополнително USSD кодот не работи ##002#
Не можам да се сетам точно како го исклучив одамна беше хм проба преку web во account твој нема опција?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
263
122
Да не знае некој како се исклучува Lycamobile говорна пошта?

Се логирав на веб страната и нема опција, дополнително USSD кодот не работи ##002#
Jas znam *186# send potoa ke dobies povrato izvestuvajne i vnesuvas 1 i send. Toa e se
 

caki

Gaining Experience
1 август 2010
481
153
Дали знаете како може да се зголеми бројот на ѕвонења пред да се уклучи говорната пошта?
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
263
122
Дали знаете како може да се зголеми бројот на ѕвонења пред да се уклучи говорната пошта?
Kolku e sega brojot ...?na zvonejna...? Mislam deka toa e od Mno operatorot vo slucajov od A1 kolku sto e na a1 isto bi bilo na.Lycamobile...i toa nee promenlivo... Ako sakas povejke zvonejne iskluci govorna posta(*186#send1send) ke ti stiga sms za miss call ..
 

caki

Gaining Experience
1 август 2010
481
153
Kolku e sega brojot ...?na zvonejna...? Mislam deka toa e od Mno operatorot vo slucajov od A1 kolku sto e na a1 isto bi bilo na.Lycamobile...i toa nee promenlivo... Ako sakas povejke zvonejne iskluci govorna posta(*186#send1send) ke ti stiga sms za miss call ..
Се среди на овој начин, односно сега повикот не се исклучува автоматски и по 20 ѕвонења.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,860
6,883
www.mikrotikmacedonia.net
Иако темава фатила прашина, редно е да ја активираме.

Новата понуда само што ја видов.

Maxi Plan S за 748 денари за 3 месеци, по што за четвртиот си ја плаќаш полната сума од 500 денари. На следното продолжување, пак си плаќаш 748 ден, и фураш 3 месеци за џабе пари.

- НеограничениНационални Минути кон сите мрежи
- НеограничениНационални СМС кон сите мрежи
- 5GB Национален Интернет

Maxi Plan Л за 958 денари за 3 месеци, по што за четвртиот си ја плаќаш полната сума од 639 денари. На следното продолжување, пак си плаќаш 958 ден, и фураш 3 месеци за џабе пари.

- НеограничениНационални Минути кон сите мрежи
- НеограничениНационални СМС кон сите мрежи
- 15GBНационален Интернет

Инфо тука.
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
263
122
Иако темава фатила прашина, редно е да ја активираме.

Новата понуда само што ја видов.

Maxi Plan S за 748 денари за 3 месеци, по што за четвртиот си ја плаќаш полната сума од 500 денари. На следното продолжување, пак си плаќаш 748 ден, и фураш 3 месеци за џабе пари.

- НеограничениНационални Минути кон сите мрежи
- НеограничениНационални СМС кон сите мрежи
- 5GB Национален Интернет

Maxi Plan Л за 958 денари за 3 месеци, по што за четвртиот си ја плаќаш полната сума од 639 денари. На следното продолжување, пак си плаќаш 958 ден, и фураш 3 месеци за џабе пари.

- НеограничениНационални Минути кон сите мрежи
- НеограничениНационални СМС кон сите мрежи
- 15GBНационален Интернет

Инфо тука.
Ponudata e od pred 2 meseci...odnosno paketi na podolg period,sto e odlicno 748+499 4 meseci potoa pak 748 za 3m i taka natamu ...odlicna ponuda a pajazina temata fatila od toa sto site se tapkame po ramo i vikame sedisi na A1 i Telekom arno nie.... Ako plajkame od 800do1000mkd,mesecno...
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,537
1,184
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Иако темава фатила прашина, редно е да ја активираме.

Новата понуда само што ја видов.

Maxi Plan Л за 958 денари за 3 месеци, по што за четвртиот си ја плаќаш полната сума од 639 денари. На следното продолжување, пак си плаќаш 958 ден, и фураш 3 месеци за џабе пари.

- НеограничениНационални Минути кон сите мрежи
- НеограничениНационални СМС кон сите мрежи
- 15GBНационален Интернет

Инфо тука.

Овој пакет е добар, но се мислам дели ќе дозволат понатамошно користење на тие 958 денари после тие 639? Дали си сигурен за ова?

Тоа би дошло вака од прилика: 3м -958ден -> 1м -639ден -> 3м -958ден -> 1м -639ден

Не сум сигурен баш...
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,860
6,883
www.mikrotikmacedonia.net
Овој пакет е добар, но се мислам дели ќе дозволат понатамошно користење на тие 958 денари после тие 639? Дали си сигурен за ова?

Тоа би дошло вака од прилика: 3м -958ден -> 1м -639ден -> 3м -958ден -> 1м -639ден

Не сум сигурен баш...
Зошто да не? На секои 3 месеци го плаќаш пакетот, потоа еднаш плаќаш без попуст целосен пакет еден месец. Потоа пак наново три месеца за 958.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,537
1,184
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Зошто да не? На секои 3 месеци го плаќаш пакетот, потоа еднаш плаќаш без попуст целосен пакет еден месец. Потоа пак наново три месеца за 958.

Имав на почеток од нивните пакети како втор сим и знам дека не можев повторно да ја користам нивната промоција...
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,860
6,883
www.mikrotikmacedonia.net
Имав на почеток од нивните пакети како втор сим и знам дека не можев повторно да ја користам нивната промоција...
Е тоа треба да се провери. Мада дури и да е така, мене лично ми се исплати бидејки користам нивни сим веќе 2 години. ок се за парите.
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
267
158
Е тоа треба да се провери. Мада дури и да е така, мене лично ми се исплати бидејки користам нивни сим веќе 2 години. ок се за парите.
Дали го провери ова некој?


И за тие што имаат искуство со нив, како им е услугата во смисла квалитет на сигнал, брзина на интернет итн.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно