• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Лугола гостува во Прилеп

viktor

Intern
8 април 2007
36
0
viktor.lugola.net
На 25 мај во кафулето Апореа во Прилеп, од 13.00ч. до попладневните часови Лугола ќе гостува со свои презентации и предавања. Дента ќе има и организиран Инсталационен фестивал за сите кои сакаат да добијат лесно конфигуриран и инсталиран GNU/Linux систем на нивните компјутери (овие корисници ќе треба да ги донесат своите компјутери на лице место во самото кафуле).

Флаери и постери се во веќе актуелни низ прилепските улици, Вие само треба да им кажете на Вашите познаници и пријатели за настанот и заедно да дојдете да го проследите. Агенда за презентерите и презентациите ќе има за скоро, бидете во тек! Голема благодарност до Гоце Андоноски кој ја иницира идејата и помогна во најголема мера таа да се реализира. Ве повикуваме и Вие да го сторите тоа во вашите градови!
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
е па ај летово можете и во Охрид и плус плажа ќе си направите :)) во Охрид многу слабо се запознаени со линукс како фобија да имаат луѓево јас гледам да дадам копии на кого можам но не се некако заинтересирани
 

gemidjy

Intern
14 април 2007
50
0
И во Штип и во Охрид можеме да договориме сличен настан.

Дали можете да обезбедите место и проектор. Тоа е се што треба?

Поздрав
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
мислам дека може нешто да се среди, само ќе треба и добар маркетинг
 

gemidjy

Intern
14 април 2007
50
0
мислам дека може нешто да се среди, само ќе треба и добар маркетинг

Каков маркетинг? :) Ќе треба само да се рашири гласот и зборот за настанот, така било досега и супер функционира. Сега тукушто се вративме од Прилеп и беше ПРЕКРАСНО!

Ајде, ако организирате и вие ќе доаѓаме и вашиот град. Место+Проектор. Толку. Евентуално добро место за одмор и муабет отпосле.

Поздрав
 

kic_pp

Intern
6 мај 2007
30
0
Мислам дека на Лугола и се допадна, заинтересираноста за ГНУ/Линуксот во Прилеп.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Каков маркетинг? :) Ќе треба само да се рашири гласот и зборот за настанот, така било досега и супер функционира. Сега тукушто се вративме од Прилеп и беше ПРЕКРАСНО!

Ајде, ако организирате и вие ќе доаѓаме и вашиот град. Место+Проектор. Толку. Евентуално добро место за одмор и муабет отпосле.

Поздрав

па на тоа мислев под маркетинг да се рашири гласот :) само мислам за Охрид поинтересно би било сред сезона кога има и повеќе луѓе во градов а и странски туристи, ај ќе поработам на случајот. а за добро место за одмор и муабет тоа барем лесно е :)
 

gemidjy

Intern
14 април 2007
50
0
па на тоа мислев под маркетинг да се рашири гласот :) само мислам за Охрид поинтересно би било сред сезона кога има и повеќе луѓе во градов а и странски туристи, ај ќе поработам на случајот. а за добро место за одмор и муабет тоа барем лесно е :)

Е тоа е супер идеја. На сред лето да се организираме ќе биде идеално!
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
па да на сред сезона може и туристиве ќе ги привлечеме па да видат дека и во македонија знаеме што е слободен софтвер, јас ќе пробам во фирмава кај што работам да бидат покровители на настанот. Денес ми стигнаа 3 кубунту две убунту едно едубунту па ќе ги однесам на работа и ќе пробам да ги исфорсирам во градов ќе видиме што ќе биде.
 

viktor

Intern
8 април 2007
36
0
viktor.lugola.net
па да на сред сезона може и туристиве ќе ги привлечеме па да видат дека и во македонија знаеме што е слободен софтвер, јас ќе пробам во фирмава кај што работам да бидат покровители на настанот. Денес ми стигнаа 3 кубунту две убунту едно едубунту па ќе ги однесам на работа и ќе пробам да ги исфорсирам во градов ќе видиме што ќе биде.


Хммм Охрид, Сонце, Плажа, Топлес, Слободен Софтвер .... Звучи прекрасно!

/me замина да се пакува. :))
 

kic_pp

Intern
6 мај 2007
30
0
Виктор, плус тоа охриѓанкиве се палат на слободен софтвер и берил ефекти на Убунту............. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.401
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно