• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Луѓе проблем со Recover Password и [code] тагот

  • Ја почнал/а темата
  • #1
1 октомври 2008
278
9
Вчера и преска пробував да си го повратам пасвордот преку емаил али ми кажува дека .. одговорот на прашањето не е точен..
Апел до амините видите што е работава, едвај се логирав среќа ми текна пасвордот

и уште еден проблем во BB codot тоест во [коде] \ [/коде] " \" ова не се прикажува...

Намерно го заменив соde со коде
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
за бб кодовите не само тија туку и на останатите покажува некои грешки

ме избацува не ми дава да постирам и сл
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Тоа најверојатно е поради тоа што тие знаци се користат во бб кодот,па за да не дојде до некоја грешка,автоматски ги брише форумот :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
1 октомври 2008
278
9
да али
Код:
 asda
- ova \ go нема
а и не е до тоа што се користат затоа што сум ги користел и на други форуми сo BB кодови , на мybb, vBulletin и тн
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,920
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно