• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лудо.. домино од 1500 HDD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
[ame="http://youtube.com/watch?v=HqvYt3LEfWY"]YouTube - 1500 Harddrive Dominos[/ame]
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
ludo e ova be :) mislam zashto e praveno so HDD, inache sum gledal kinezite kako pravat kilometri vakvi so cigli :]
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
WoW, ne da e ludo ova, ama bas e shema. pointeresen mi e delot koga "HDD-ata" ke "izlezat" nadvor od kukata...:)) I od kaj li nasle tolku hard diskovi...:ermm:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Сум го гледал видеото на некој друг сајт, не ми текнува кој, сепак добро е, и како што кажа "TcM>>, и на мене делот кога се надвор повеќе ми се допаѓа. :LOL:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Супер е направено. Идејата е добра. Не ми се верува од каде нашле толку хард дискови. WoW
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве едно видео со слична тематика. :LOL::LOL:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=uKvsC65mEDg"]YouTube - ShutDown Your Computer using printer[/ame]
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Bas go gledav videoto vcera... zakon e :LOL:
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
[ame="http://youtube.com/watch?v=5_tXcRYOYZ0"]YouTube - Domino PCs: The Real Thing: 86 PCs in a row! The Original[/ame]

a ova ? xD
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
hahaha.... i toa e dobro, kaj li najdoa tolku kutii... :LOL::LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно