1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Луда зделка, 128GB ссд-а по $17 парче

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од xenon, 8 Јануари 2015.

 1. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  И ја сум за споменик, ама не сум сигурен дека има место веќе на плоштадот за уште споменици,
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Јас мислев дека си земал со лежиште 2.5" за во лаптоп. Како го намнтира внатре не шетаат нагоре-надоле ?
   
 3. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  ке прави некој нарачка ми треба еден комад ? :)
  п.с праќам пари утре одма на трансакциска.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,713
  10,278
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Triology
  Колку ги намножи :)
   
  На Triology му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,444
  15 Јануари 2011
  Машко
  Ако некој нарачува, сињор @BokUre сака едно парче. Типчето е ветеран на гсм.мк (модератор) со мал број на постови тука (9) и не може да пише на темава.

  Кој ќе прави нарачка нека го планира, пратете му пп. Гарантирам за него, ако нешто се изјалови неговото парче ќе го земам/платам јас на тој што ќе ја прави нарачката.

  Значи, +1 парче за кој што ќе прави нарачка. И пишете на темава или по ПП, да знае ако не се прави нарачка да си нарача сам засебно едно парче.
   
  Последна промена: 17 Февруари 2015
  На omegaRED и BokUre им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,444
  15 Јануари 2011
  Машко
  @AndrejGagale
  Член од:
  12.04.2009
  Mислења:
  465

  Бара 2 парчиња, пишете го и него, и он не може да постира на темава.
   
 7. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  вака сме 4 парчиња до сега, 2 - @AndrejGagale , 1 - @BokUre, едно јас, ни фали уште еден, ако сакате момци пишете порака да се договориме околу нарачката.
   
  Последна промена: 18 Февруари 2015
 8. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ајде и ја. Куд сви турци тамо и мали мујица. Него адаптер за у лаптоп?
  Чек? Не сте више 5 парчиња???
   
 9. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  452
  384
  28 Јануари 2008
  Машко
  ssd.jpg
  Се држи на самиот џек (лесно е, не тежи), и позади му помогнав со појма немам како се вика материјалот (најлон ваљда). Може и поелегантно да се направи со некое лимче позади (има дупки на плочката). А постојат и адаптери со куќиште како ССД диск личат ама се поскапи од М2 плочкиве што ги зимаме :)
   
  Последна промена: 18 Февруари 2015
  lynx, Triology и на Nikola Sone им се допаѓа ова.
 10. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  со све тебе ке бидеме 5 парчиња.
   
 11. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
  Минималка е 5? Пошо ја сум за 2 али контактирам сеа другарчиња надвор од форумов може ќе се заинтересирани па сите преку мене ќе одат.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,179
  8 Декември 2009
  На кој му требаат парчиња уште можам да нарачам во секое време, контактирајте ме овие погоре што се собравте за една петка (hmhm), ќе ја средиме работата.
   
  На Triology и kirev им се допаѓа ова.
 13. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  И јас сум за едно парче.
   
 14. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,255
  2,490
  19 Јули 2013
  Нарача некој деновиве? Гледам на листингот сега има и 24 долари поштарина а цената е истата.
   
 15. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  351
  5 Јули 2009
  Сакам да нарачам 1 парче од 128 гига, по можност со адаптер за сата2 порт. Имам плоча со P965 чипсет. Ќе работи ли?

  Ќе нарачува ли некој ?

  Топ е ова, свака част @xenon .
   
  На xenon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  401
  200
  26 ноември 2008
  Машко
  И јас се пријавувам за едно парче 128 ца по можност со адаптер за сата 3.
  Патем благодарност и поздрав до @xenon
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,713
  10,278
  24 Јуни 2009
  Машко
  AU $24.00 (approx. US $18.70) AusPost Registered Post International Parcel
  Изгледа нема веќе фри шипинг :(
   
 18. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Неколку другари се заинтересирани да земат по некое SSD, пишете ако нарачуваат поголема група на луѓе, 10-15 души пример за поефтино да фати шипингот.
  Засега се двајца, ќе пишам подоцна точна бројка.
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,713
  10,278
  24 Јуни 2009
  Машко
  Треба да се пази само за колкав ке биде бројот на дисковите ради царина.
   
 20. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  И претходно немаше бесплатна испорака, а од пред два дена 6 долари му е качена испораката.
   
 21. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,255
  2,490
  19 Јули 2013
  Пред месец и нешто кога сите нарачувавме испораката беше бесплатна. Цената на дисковите е иста како тогаш.
   
 22. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  сегa изгледa видел премнoгу нaрaчки и си кaжaл "дaј дa нaпрaвaм некoј денaр пoвеќе дoдекa мoжaм" .
   
  На Isak Keyten му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Аустралијски дерпе
   
 24. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  А дали на матичнава во потписов ќе одговараат ?! Нормално и јас ќе ги работам на САТА 2
   
 25. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,030
  1,545
  25 Јануари 2008
  Машко
  Дали има некој случајно адаптер м2 то сата III, а да не му е искористен да не му треба ?
  Мојот не е пристигнат сеуште на 22 беше нарачан.Не ми се чека некако
   

Сподели

Вчитување...