• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Луда грешка...

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Го знам ова, и е ставено со цел.
Само кога корисникот ќе стави тастатура ќе може да продолжи. Не е баг, туку одличен начин да се провери дали има тастатура вклучено.

+ Ова е БИОСот, што има врска Мајкрософт со него?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Го знам ова, и е ставено со цел.
Само кога корисникот ќе стави тастатура ќе може да продолжи. Не е баг, туку одличен начин да се провери дали има тастатура вклучено.

+ Ова е БИОСот, што има врска Мајкрософт со него?
tastaturata e stavena t.e ima tastatura
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Стиснал ли F1, продолжило ли подигањето на Windows? Ако не е, тогаш нека стисне и ако не продолжи сигурно тастатурата не е уклучена или е подизместен кабелот. Никогаш ми се нема појавено ова туку-така.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Стиснал ли F1, продолжило ли подигањето на Windows? Ако не е, тогаш нека стисне и ако не продолжи сигурно тастатурата не е уклучена или е подизместен кабелот. Никогаш ми се нема појавено ова туку-така.
posle restart bilo se ok...u sekoj slucaj momentot kako da ti kaze nema tastatura pa press any key to continue...
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Сигурно имаше некој проблем! Ама баш му го најде местото на темава-никаква врска со ова нема Мајктософт!
:D:D:D:LOL::LOL::LOL:
 

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Не се праве грешка туку така сигурно се има изместено кабелот или нешто слично, не се јавуват така грешки.
А темата дефинитвно не е на место Мicrosoft!!
Нема везе.....:dosadno:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
и јас имам ист таков монитор :D , еднаш кога го преместував компјутеро заборавив да ја уклучам тастатурата пред да го уклучам пцто, и ми се појави исто вака и кога ја пуштив морав рестарт да направам, не сакаше со Ф1 после. МОжда и ова е ист случај ко мојот :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,756
Мислења
849,931
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно