Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Лучијано Павароти умре на 71 годинa

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Luciano Pavarotti, the Italian singer whose ringing, pristine sound set a standard for operatic tenors of the postwar era, died Thursday at his home near Modena, in northern Italy. He was 71.

Повеќе: http://www.nytimes.com/2007/09/06/arts/music/06pavarotti.html?ex=1204689600&en=c506ce979e0c5c14&ei=5087&excamp=GGGNlucianopavarotti

pavaspan.jpg


R.I.P. :nesiguren:
 
M

Mr.Alien

Гостин
R.I.P.
Неповторлив вокал. Ненадоместлива загуба.

Сетете се само на ова...

"O Sole Mio"

Che bella cosa na jurnata 'e sole,
n'aria serena doppo na tempesta!
Pe' ll'aria fresca pare gia na festa...
Che bella cosa na jurnata 'e sole.

Ma n'atu sole
cchiu bello, oje ne'.
'o sole mio
sta 'nfronte a te!

Quanno fa notte e 'o sole se ne scenne,
me vene quase 'na malincunia;
sotto 'a fenesta toia restarria
quanno fa notte e 'o sole se ne scenne.

Ma n'atu sole
cchiu bello, oje ne'.
'o sole mio
sta 'nfronte a te!
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
R.I.P.
Неповторлив вокал. Ненадоместлива загуба.

Сетете се само на ова...

"O Sole Mio"

Che bella cosa na jurnata 'e sole,
n'aria serena doppo na tempesta!
Pe' ll'aria fresca pare gia na festa...
Che bella cosa na jurnata 'e sole.

Ma n'atu sole
cchiu bello, oje ne'.
'o sole mio
sta 'nfronte a te!

Quanno fa notte e 'o sole se ne scenne,
me vene quase 'na malincunia;
sotto 'a fenesta toia restarria
quanno fa notte e 'o sole se ne scenne.

Ma n'atu sole
cchiu bello, oje ne'.
'o sole mio
sta 'nfronte a te!

:bravo: :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.111
Мислења
974.658
Членови
35.410
Најнов член
Teodora2005
На врв Дно