1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Lua програмски јазик?

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од ivanzila, 8 Јануари 2013.

 1. ivanzila

  ivanzila
  Intern

  14
  1
  17 Мај 2010
  Незнам дали во форумот постои тема со овој програмски јазик за тоа ја започнав овде темава па Дали има некој да ми помогне во врска со LUA програмскиот јазик бидејки правам игра TicTacToe па ми излеваат многу проблеми направив една но многу е скромна и не е усовршена како што треба бидејки не го разбирам овој програмски јазик.
  Однапред Благодарам .
   
 2. razor111

  razor111
  Intern

  10
  2
  28 oктомври 2012
  Машко
  што јазик ќе да беше ова. прв пат слушам/читам. бтв земи стартувај со C++ ако сакаш игрици.
   

Сподели

Вчитување...