• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Low Budget PC: H81, i5 4590, 8GB RAM, RX480 4GB, 240GB SSD, 500GB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам буџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte H81M-S2
CPU: Core i5 4570
RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600
VGA: Asus Dual RX480 4GB OC
SSD: Kingston A400 240GB
HDD: Seagate 500GB
PSU: Gembrid 450W
Case: SAMA YinWin /aRGB
Case fans: Xigamtek 1x120mm Silent led red fan

156926170_104293918392765_5513550591960968011_n.jpg 157227308_104293945059429_146940591658988246_n.jpg 157284165_104293878392769_4592010706067515531_n.jpg 156488684_104293895059434_4904905014186493241_n.jpg

Цена, фиксна: 18000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,444
1,088
Неврленд
Продавам буџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte H81M-S2
CPU: Core i5 4570
RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600
VGA: Asus Dual RX480 4GB OC
SSD: Kingston A400 240GB
HDD: Seagate 500GB
PSU: Gembrid 450W
Case: SAMA YinWin /aRGB
Case fans: Xigamtek 1x120mm Silent led red fan

Погледнете го атачментот 98066Погледнете го атачментот 98067Погледнете го атачментот 98068

Цена, фиксна: 17500 денари
075 437-061, Кирил
Без графичка колку конфигурацијата?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Prodaden
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно